Ebeveyn Koçluğu Eğitimi

Neden ebeveyn koçu olmalıyım?

Ebeveyn koçluğu her geçen yıl daha da gelişen bir meslek ve bir hizmet… Bunun sebebi ise bugünün ebeveynlerinin giderek daha stresli ve yoğun hale gelirken aile ve arkadaşlarından da uzak düşmeleri. Bir koçla işbirliği yaparak problemler üzerinde bire bir çalışmak ve hedeflere doğru yürümek, bu nedenle ebeveynler için büyük rahatlık ve verim sağlıyor.

Ebeveyn koçluğu bilgi sağladığı kadar, bilginin uygulanmasını da kapsar. Ebeveyn koçu bilge öneriler sunar ve rol model oluşturulmasını kolaylaştırabilir. Günümüz ebeveynlerinin çoğu için en yakın arkadaşlıklar iş yerlerindeki meslektaşlarıyla kuruluyor. Birçok zaman da ebeveynler ailevi meseleleri meslektaşlarıyla paylaşmaktan çekiniyor. Bunun yanı sıra kişisel sorunlar hakkında konuşurken ev ortamının rahatlığında olmayı tercih edebiliyorlar. Kişisel koçlarıyla telefonda görüşebilmenin kolaylığı meşgul insanlara zaman kazandırabiliyor.

Program kimler için?

Ebeveyn Koçluğu Uzmanlığı programımız şu kişiler içindir:

  • Ebeveynlik becerilerinin yanı sıra ebeveyn koçluğu yetileri kazanmak ve bu sayede çocuklarına koçluk ve mentorluk sunmak isteyen ebeveynler.
  • Ebeveyn koçluğunda uzmanlaşmak ve bu alanda kendilerini geliştirmek isteyen koçlar.
  • Koçluk ve mentorluk sayesinde ebeveynlerle olan iletişim becerilerini geliştirmek isteyen, çocuklara uyum ve başa çıkma becerileri konusunda destek sağlamak isteyen eğitmen ve okul danışmaları.

Ebeveynler için

Anne ve babaların FLOW profesyonel koçluk becerilerini öğrenecekleri iki günlük programda, koçluk ve mentorluğun dört farklı kişilik özelliği için nasıl yapıldığı bilgisi de verilir. Bu sayede anne ve babalar kendi çocuklarını daha yakından tanıma fırsatı bulur. Program, ebeveynlerin kendi çocuklarının yapısını ve karakterini tanımlamalarını sağlar ve onlara doğru iletişim stratejilerini ve davranış şekillerini geliştirmede yardımcı olur. FLOW her ebeveynin kendi çocuğu için bir koç ve mentor olması gerektiğine inanır. Bu nedenle Ebeveyn Koçluğu Uzmanlığı programı ebeveynler için destekleyici yeti ve yöntemler kazandırır.

Koçlar için

Program aynı zamanda ebeveynlerle çalışmak isteyen koçlar için de tasarlanmıştır.

Eğitmenler ve okul danışmanları için

Eğitmen ve okul danışmanlarının FLOW profesyonel koçluk becerilerini öğrenecekleri iki günlük programda, koçluk ve mentorluğun dört farklı kişilik özelliği için nasıl yapıldığı bilgisi de verilir. Bu sayede öğrencilerini daha yakından tanıma fırsatı bulur. Program; ebeveynlerle iletişim kurmayı kolaylaştıracak ve onları doğru yönlendirmeye yardımcı olacak ebeveyn koçluğu becerileri kazandırır.

Program ayrıca her çocuğun benzersiz kişilik özelliklerini doğru tanımlama konusunda yardım sağlar. Bu sayede çocuklara başa çıkma ve uyum sağlama becerileri kazandırmada destek sağlayacak stratejiler geliştirilmesine destek olur.

 

Detaylı bilgi ve katılım için 0212 284 01 91 – 92 numaralı telefondan bize ulaşabilir bilgi@in-flow.co adresine mail atabilirsiniz.