FCPC Flow Koçları

Nazlı Tolga, FCPC

1979 yılında Ankara’da doğmuştur. Üsküdar Amerikan Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. 1998 yılında, Kanal D Haber Merkezi’nde televizyon haberciliğine adım atan Nazlı Tolga, daha sonra sırasıyla Show Tv, Skyturk ve Fox Tv’de haber spikerliği yapmıştır. 6 yıl boyunca Fox Ana Haber’i sunmuş ve en iyi kadın haber spikeri dalında 30’dan fazla ödüle layık görülmüştür. Dünya Ekonomik Forumu gibi birçok panel, konferans ve uluslararası lansmanda; konuşmacı, panelist ve moderatör olarak çeşitli görevler üstlenmiş, güzel konuşma ve diksiyon konularında eğitim vermiştir. Televizyon kariyerine 2013 yılında ara veren Nazlı Tolga, ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu Flow Coaching Institute’ta tamamlayarak FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuş ve kadınlarla çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Yüce Erim, FCPC

Yüce Erim, 28 yıllık profesyonel kariyeri boyunca, yabancı Bilişim şirketlerinde ve büyük iz bırakan projelerin içerisinde olmuş, hedeflerini düzenli olarak aşmanın ve kendisine hep zorlayıcı hedefler vermenin heyecanını yaşamış bir mühendistir. ODTÜ’den Makina Mühendisi olarak mezun olmuş ve askerlik hizmeti sonrasında satış alanında çalışmaya karar vermiştir. Sırasıyla NCR, Digital Equipment Corporation, Compaq Computer, Sun Microsystems, Software AG firmalarında, Satış Yöneticiliği, Bölge Müdürlüğü, Direktörük, Genel Müdürlük ve bölgesel roller üstlenmiştir. En son Oracle firmasında Türkiye ve Orta Asya’dan sorumlu İş Uygulamaları Direktörlüğü görevini başarı ile yapmıştır. Tüm iş yaşamı boyunca önemsediği “insan”ın, daha mükemmele ve sınırlarına kadar yönlendirilmesinin Koçluk ile mümkün olduğunu farkettiğinde de, kendisini tüm özelliklerine ilaveten bu alanda da geliştirmeye karar vermiş ve öncelikle Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlayarak FCPC (Flow Certified Proffessional Coach) unvanını almıştır. Bu ilave deneyim sayesinde bir sonraki mücadelelerinde hem insana daha derinden bakabileceğini ve hem de birlikte çalışacağı kişileri yaşam hedeflerine ulaşma konusunda motive edebileceğini düşünmektedir. Merkezinde insanın oturduğu tüm kurumsal süreçlerin etkili yönetilmesi konusunda biriktirdiği uzmanlık ve deneyimini; Yönetim Danışmanlığı, Kişisel Gelişim ve Yönetici Koçluğu hizmetleri ile bütünleşik olarak sunmakta, danışanlarına veya birlikte çalıştığı kişilere kendilerini keşfetme konusunda motivasyon sağlamanın ve onlara bu yolda ilham vermenin önemine inanmaktadır. Farklı olmanın, farkı yaşamanın ve hayal etmenin gücüne inanan, ve yaratıcılık için kalıp-dışında düşünmek gerektiğini benimsemiş bir insan, eş, baba ve arkadaştır. Sürekli gelişime, değişime ve farklılaşmaya olan tutkusunun onu, hobi ve alışkanlıklar geliştirme konusunda zenginleştirdiğini düşünen Yüce Erim, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Oğuz Erdoğan, FCPC

1988 yılında Kara Harp Okulundan mezun olduktan sonra 1995 yılına kadar Silahlı Kuvvetlerde görev almıştır. En eski kurumlar olan Silahlı Kuvvetlerin kurumsallaşma ve yönetim bilimi adına sahip olduğu tecrübeyi, yirmi yıldır özel sektör firmalarının kurumsallaşma çalışmalarında başarıyla kullanmıştır. Yönetim Organizasyon alanında doktora programına devam eden Erdoğan, hâlihazırda perakende sektörünün önde gelen firmalarından birinde İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Çalışma hayatında mutluluğun önemine ve her şeye rağmen mutlu çalışma ortamları yaratılabileceğine inanan Oğuz Erdoğan, Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlayarak FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Kariyer basamaklarını güvenle çıkmak isteyen her kademedeki profesyonele destek veren Oğuz Erdoğan, evli olup iki çocuk, iki kitap sahibidir ve mutludur. (Erdoğan O, Erkan M. İşte Mülakat, Elma Yayınevi; Mart 2009, Erdoğan O, Akduman G. Mutluluk Müdürü. Gazi Kitabevi; Haziran 2013)

 

Ela Çubukçu, FCPC

1970 yılında ABD’nin Illinois eyaletinde doğan Ela Çubukçu, 1991 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına aynı yıl Arthur Andersen Erdikler Eratalar Yeminli Mali Müşavirlik’te adımını atan Çubukçu, kurumun vergi departmanında beş yıl boyunca kıdemli uzman olarak görev yaptıktan sonra 1997’de United Distillers (Diageo)’da Finansal Analist pozisyonunda çalışmaya başladı. 1998’de ise AMP Trading’de Finans Müdürlüğü görevini üstlendi. Çubukçu, 1999-2001 yılları arasında Mudo’nun Finans Koordinatörü olarak kariyerini sürdürdükten sonra TESSAG Teknik Sistemler ve Servis Hizmetleri’nde Finans Müdürü oldu. 2004-2007 tarihlerinde VISA Europe Services’da İş Geliştirme Müdürü pozisyonunda görev yaptıktan sonra ise Samsonite’ın Finans ve İK Direktörlüğü görevini üstlendi. Çubukçu, 2009 yılında Brightstar ailesine, CFO ve İK Direktörü olarak katıldı. Kasım 2012’de Brightstar’ın Türkiye Ülke Direktörü olan Çubukçu, Ocak 2015’ten bu yana kurumun Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölge Müdürlüğü görevini de yürütüyor. Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu Programını başarıyla tamamlamış FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Ela Çubukçu evli ve 1 çocuk annesidir, ileri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Fransızca konuşmaktadır.

 

Çetin Kolukısa, FCPC

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden 1984 yılında mezun olan Çetin Kolukısa Yüksek Lisans yaparken aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2005’den beri Aksigorta A.Ş.’de Acenteler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kolukısa, Profesyonel Yöneticilik görevinin yanı sıra ICF Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu programını Flow Coaching Institute ile başarıyla tamamlayıp Flow FCPC Profesyonel Koç olmuştur. Koçluk, Mentorluk ve Eğitmenlik yapan Çetin Kolukısa FLOW Uluslararası Koçluk Okulu yönetici koçlarındandır. Büyük ekipler oluşturma, ekip yönetimi, strateji, iletişim ve satış konularında eğitimler vermektedir. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ekonometri Bölümü’nde Tez aşamasında Doktora öğrencisidir ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Meslek Yüksek Okulu Pazarlama Bölümünde Sigorta Pazarlaması dersi vermektedir. Gelişme ve değişimin farkındalıkla başladığına inanan Çetin Kolukısa, bilgi ve tecrübelerini paylaşmak ve farkındalığını artırmak isteyenlere destek olmak için Koç ve Mentor olarak yol arkadaşlığı yapmaktadır.

 

Abdurrahman Özciğer, FCPC

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1987 yılında mezun olan Abdurrahman Özciğer; iş yaşamına 1990 yılında Yapı Kredi Bankasında Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. Daha sonra, 1990-1998 yıllarında Vakıfbank’ta Müfettiş ve Müşteri İlişkileri Müdürü olarak, 1998-2002 yıllarında Alternatifbank’ta Bireysel Operasyon Müdürü, 2002-2006 yıllarında Koçbank’ta Kart Operasyon Müdürü, 2006-2013 yıllarında Şekerbank’ta Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı, 2014-2016 yıllarında Şeker Finans’ta Genel Müdür olarak çalışmış, Şeker Yatırım, Şekerbank Kıbrıs, Şeker Finans, KKB AŞ’de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Haziran 2016’dan bu yana BMC Yönetim Hizmetleri AŞ şirketinde Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Profesyonel yöneticilik görevinin yanı sıra ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu Flow Coaching Institute’ta tamamlayarak FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Sürdürülebilir hayat başarısının, farkındalık, motivasyon, planlama, tamamlama ve odaklanma ile sağlanacağına inanan Abdurrahman, kişinin gerçek potansiyelini keşfederek ortaya çıkmasını sağlayan ve anlamlı bir performansa dönüştüren yaratıcı koçluk sürecinde, danışanlarına destek olmaktadır. Koçluk sürecinde; performansı geliştirmek, iş-yaşam dengesi kurmak, değişmek ve dönüşmek, kendini anlamak, vizyon oluşturmak, hedeflemek, karar vermek, fark yaratmak, etki yaratmak, motivasyon sağlamak, planlamak, iletişim geliştirmek, çatışmayı yönetmek, stresi yönetmek, empati kurmak, liderlik konularına ilgi duymaktadır. Eşi ve iki evladı ile birlikte yaşamaktadır.

Arif Seçkin Tokatlı, PhD, FCPC

Arif Seçkin Tokatlı, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra finansal yatırım danışmanlığı ile bankacılık sektörüne girmiş ve Risk Yönetimi konusunda uzmanlaşarak çeşitli özel sektör bankalarında yirmi yılı aşkın bir süre görev yapmıştır. Finans sektöründe profesyonel çalışma hayatının yanı sıra akademik çalışmalarına da devam ederek Ekonomi Politikası konusunda yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamlamıştır. Üniversitede lisans ve yüksek lisans öğrencilerine ekonomi ve finans konusunda çeşitli dersler vermiştir. 2002 yılından itibaren; Reiki, Biyolojik Çözümleme, Silva Zihin Kontrolü ve çeşitli kişisel ve ruhsal gelişim eğitimleri almış, şifa çalışmalarına yoğunlaşmıştır. Flow Coaching Institute ICF ACTP akreditasyonuna sahip Profesyonel Koçluk sertifikasyon eğitimini tamamlayarak FCPC unvanıyla Profesyonel Koç olmuştur. Evli ve bir çocuk babası olup, finans sektörü ve akademik çalışmalarının yanı sıra Arjantin Tango dansı ile ilgilenmekte, dans ve Reiki eğitimleri vermekte, motosikletle yurtiçi / yurtdışı sürüşlere katılmaktadır. Farkındalığını artırma ve kendini geliştirme yolculuğuna devam eden Arif; bu yolculukta, yaşamında değişim ve gelişimi amaçlayan kişilere destek olmak istemektedir.

 

Sevda Çimagil, FCPC

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlayan Sevda Çimagil, 18 yıla aşkın süredir finans sektöründe insan kaynakları ve eğitim alanında görev yapmaktadır. Halen Deniz Bank Deniz Akademi Grup Müdürlüğü görevine devam etmekte ve 10 yıla aşkın süredir yöneticilik yapmaktadır. Flow Coaching Institute ICF ACTP profesyonel koçluk sertifikasyonunu tamamlayan Sevda Çimagil bu zamana kadar 3.000’den fazla kişiye beceri gelişimi konusunda eğitim verip, rehberlik etmiş ve 500’den fazla yönetici ile yöneticilik becerileri üzerine çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir.

 

Ayla Akkaban Maşlak, FCPC

İş hayatına 1994 yılında bankacılık sektöründe başlayan Ayla Akkaban Maslak, 1995 yılında perakende sektörüne geçmiştir. Yirmi bir yılı aşkın süredir profesyonel iş hayatında olan Ayla, CarrefourSA ve IKEA Türkiye gibi Türkiye’nin ve dünyanın önemli perakende kuruluşlarında İnsan Kaynakları Departmanlarında Yönetici pozisyonlarında görev almıştır. Perakende sektöründeki iş hayatına, 1995 yılında CarrefourSA Müşteri Hizmetleri Departmanında Yönetici Yardımcısı olarak başlamış ve 1998 yılında İnsan Kaynakları Departmanının kurulum aşamasında yer alarak, görevine İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak devam etmiştir. 2005 yılında İnsan Kaynakları Müdürü olarak IKEA Türkiye’ye geçmiştir ve 2010 yılından itibaren de İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevine devam etmektedir. Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlayan Ayla Akkaban Maslak, FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur.

 

Fatih Taşcı, FCPC

Kabataş Erkek Lisesinden 1981 yılında mezun olan Fatih Taşcı aynı yıl İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesinde öğrenime başladı. 1985 yılında lisans eğitimini, 1987 yılında Bilgisayar Bilimleri bölümünde ve aynı zamanda İÜ İşletme İktisadi Enstitüsünde Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. Mezun olduğu fakültede Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1990 yılında sonradan çok özleyeceği akademik hayattan ayrılıp iş hayatına atıldı. İş hayatının büyük bölümünü Telekom sektöründe profesyonel yönetici olarak sürdürdü. Yazılım mühendisi olarak ilk işi olan Netaşta sekiz yıl çalıştıktan sonra 1998 yılında GSM sektörünün gelişimiyle birlikte Turkcell’de üst düzey yönetici olarak çalışmaya başladı. Turkcell’de çalıştığı dönemde Boğaziçi Üniversitesinde MBA (2001) programını tamamladı. Turkcell sonrası ortağı olduğu danışmanlık firmasında çok sayıda orta ve büyük ölçekli firmaya danışmanlık ve eğitim hizmeti verdi. 2005 yılında tekrar profesyonel hayata dönme kararı alarak Koç Holding’e bağlı Otokar AŞ.’de Koordinatör olarak çalışmaya başladı. 2007 yılında tekrar GSM sektörüne döndü ve Avea’da İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak 2014 yılına kadar hizmet verdi. 2014’den bu yana Teknoloji, İnşaat ve Basın Yayın alanında faaliyet gösteren aile şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri yapmaktadır. Bir yandan Marmara Üniversitesindeki Doktora çalışmasına devam eden Fatih Taşcı bir yandan da Flow Coaching Institute ICF ACTP eğitimini tamamlamış ve FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Bireysel olarak temel değerlerinin bağımsızlık, yaratıcılık ve başkalarına katkıda bulunmak olduğunu fark eden Fatih, herkesin değerlerinin farkında olarak onların ışığıyla yol almasının önemli olduğunu vurgulamaktadır. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

 

Yeşim Çokeker Yurtsever, FCPC

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünden mezun olan Yeşim, daha sonra yine İstanbul Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimini tamamlayarak Matematik Öğretmeni oldu. 1992 yılında okurken başladığı perakende sektöründeki kariyerinden 12 yıl sonra satış ve pazarlama yöneticisi olarak ayrılarak “sürekli öğrenme” değerini odağında tutabilmek için danışmanlık sektörüne geçti. 2004-2014 yılları arasında Türkiye’nin önemli kurumsal şirketlerinde; verimlilik projelerinde danışman, eğitim ve gelişim programlarında ise eğitmen olarak görev aldı. Hâli hazırda perakende sektörünün önde gelen firmalarından birinde çalışanların gelişimi, kariyeri ve mutluluğu için “Eğitim ve Mutluluk Kıdemli Müdürü” olarak görev yapmaktadır. 20 yılı aşkın süredir deneyimlediği yöneticilik, danışmanlık, eğitmenlik disiplinlerini koçlukla taçlandırarak Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu ’nu tamamlayıp FCPC unvanını almıştır. Yeşim Çokeker aslında mutluluğun bir amaç değil sonuç olduğuna inanarak kişilerin hedeflerine ulaşabilmek için potansiyelinin önündeki engelleri kaldırabilmesi ve sürdürebilir bir başarı sağlayabilmesi için profesyonel koçluk desteği sağlamakta ve kişisel değişim ve dönüşüm yolculuklarında eşlik etmektedir. Kendisi evli ve bir kız çocuğu sahibidir, yaşam amacını desteklemek için sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olmakta, yan flüt çalmayı öğrendikten sonra şimdi de ney çalabilmek için dersler almaya devam etmektedir.

 

Ayşen Çalık, FCPC

Ayşen Çalık 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine Bankacılık sektöründe başlamış ve İnsan Kaynakları alanında uzmanlaşmıştır. Yirmi yıllık profesyonel yaşantısı süresince DenizBank, LC Waikiki ve Ziraat Leasing gibi kurumsal şirketlerde yöneticilik yapmış, İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde “Ücret Yönetimi” konusunda eğitim vermiştir. Kuruluşundan itibaren yer aldığı “Talent Smart” işe alım firmasında “İşe Alım Çözümleri Direktörü” olarak görev yapmaktadır. Flow Coaching Institute “ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu” eğitim programını tamamlayarak FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olan Ayşen; bilgi birikimleri ve deneyimleri ile koçluk becerisini harmanlayarak, bireylerin iş yaşamındaki başarı ve keyif odaklı yolculuklarına katkı sağlamak istemektedir.

 

Esra Günaydın, FCPC

Çalışma hayatına mimar olarak başlayıp, insan kaynakları profesyoneli olarak devam eden Esra Günaydın, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Toronto Scool of Business Isletme idaresi programlarından mezundur. Doğuş Otomotiv ile başlayan kurumsal çalışma hayatına, Sabancı Holding’in otomotiv firması Temsa ve gıda sektöründe faaliyette bulunan Gidasa’da devam etmiştir. İnsan Kaynakları politika ve stratejilerinin oluşturulması konularında projeler geliştirmiş ve yönetmiştir. Eğitim ve organizasyonel gelişim, yetenek yönetimi, performans değerlendirmesi, kurum içi iletişim ve motivasyon, vizyon-strateji oluşturma ve inovasyon yönetimi alanlarında deneyime sahiptir. Yıllar içerisinde kültür ve sanata olan ilgisi neticesinde, Sanat Yönetimi ve Kültürel Karşılaştırmalar konusunda yüksek lisans eğitimini Erasmus bursu ile Danimarka Roskilde Üniversitesinde ve İstanbul Yeditepe Üniversitesinde tamamlamıştır. Türkiye’de görsel sanat alanında çalışan bağımsız sanatçıların sanat etkinliklerinin organizasyonu yanı sıra kariyer gelişimlerinde destek olmuştur. İnsanın sürekli gelişim içerisinde olan bir varlık olduğu anlayışı çerçevesinde, gelişim ve yenilenmeyi ilke edinen Esra, yaşadığımız çağda hayatın her alanında gerçekleşen değişime karşı birey olarak daha güçlü yol alabilmek amacıyla çok boyutlu dinamik bir sistem olan koçluk eğitimi almaya karar vermiştir. ICF ACTP (International Coaching Federation) tarafından akredite Flow Coaching Institute Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu başarı ile tamamlayarak FCPC (Flow Certified Professional Coach) Profesyonel Koç olmuştur. İnsanların sahip oldukları yetenek ve potansiyeli ortaya çıkartarak, yaşamdaki amaç ve varoluşlarını gerçekleştirebilmeleri ve bunu kariyer hayatlarına da yansıtabilmelerinin anlamlı ve dengeli bir yaşam için gerekliliğine inanmaktadır. Medeni ve aydınlık bir ülkenin geleceği için, kadın ve gençlerin gelişim projelerinde etkin ve sürdürülebilir koçluk ile yer almanın önemine inanarak, koçluk çalışmalarına ve çeşitli eğitim projelerinde yer almaya devam etmektedir.

 

Zeynep Ufuk Ünal, FCPC

Üniversitede matematik okuyan ve MBA yapan Zeynep Ufuk Ünal, 25 yılı aşan kurumsal hayatinin 20 yılından fazlasını yöneticilik yaparak geçirdi. 2017 de Koç Finansman A.Ş. den emekli oldu, Koçfinans’ta sırasıyla Sistem ve Stratejik Planlama, Bilgi Teknolojileri ve ARGE’de, Pazarlama-Satış ‘ ta direkt Genel Müdüre bağlı pozisyonda çalıştı. FLOW Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlayıp, FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç oldu. 2017 den beri Koçluğa ve danışmanlığa ağırlık veren Ufuk’ un amacı, iyi bir anne olmanın yanında, farklılıklara değer vermek, fark yaratabilmek, anda ve akışta kalmak, danışanlarının kendi potansiyellerini keşfetmesi, daha stratejik düşünen, vizyon sahibi insanlar olmalarına ve hayat amaçlarını bulmalarına yönelik bakış açısı kazanmalarına destek olmaktır.

 

Arif Savaş Özutku, FCPC

1974 yılında İskenderun’da doğan Özutku, 1999 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmasına rağmen tüm kariyeri boyunca İnsan Kaynakları alanında çalışmış bu anlamda doğru meslek ve bölüm seçiminin önemine yürekten inanan bir koçtur. İş hayatında çalıştığı organizasyonların büyük çoğunluğunda İnsan Kaynakları Departmanlarını yönetmiştir. Kariyerinin ilk 10 yılında 6 farklı şirket de çalışmış bu süreci gelişim ve öğrenme sürecinin devamı olarak görürken çalıştığı kurumlarda başarılı projeler ve işler ortaya koyarak karşılıklı faydayı maksimize etmiştir. Şu anda Mutlu Akü İnsan Kaynakları Müdürü görevini yerine getirmekte olup kronolojik olarak geriye doğru gidildiğinde British American Tabacco, Aisin Otomotiv, RMK Marine Tersanesi, Canovate Group, Teklas Kauçuk, Interlink A.Ş., Huzur Kargo ve Feka Mimarlık şirketlerinde İnsan Kaynakları Bölümünde çalışmış olup 9 yıldan fazla süre boyunca şirketlerin Tepe Yönetiminde yer almıştır. Farklı Sektörler, farklı kurumsal yapılar ve kültürler içerisinde İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim alanlarında çalışmıştır. 2015 yılında ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu Programını’na Flow Coaching Institute ile başlamış ve FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Organizasyonel Gelişim, Kişisel Gelişim ve İnsan Kaynakları alanlarında eğitimler vermektedir. Kariyer ve Meslek Koçluğu alanlarında uzmanlaşmakta olan Arif, evli ve 1 kız çocuk babasıdır.

 

Ayşenur Tarazoğlu, FCPC

Ayşenur Tarazoğlu lisansını Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Örgütsel Davranış bölümünde tamamladı. İnterbank ve DenizBank’ta farklı bölümlerde 11 yıl yöneticilik, toplam 21 yıllık kurumsal hayat tecrübesinin ardından, Uno Eğitim ve Danışmanlık’ı kurarak eğitim ve koçluk alanındaki kariyerine başladı. ICF Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu programını Flow Coaching Institute ile başarıyla tamamlayarak, Flow FCPC Profesyonel Koç olmuştur. Hayat amacı; hayatı sevmek, ondan zevk almak, iş ve özel yaşamda mutlu, anda ve akışta olmak olup, koçluk yolculuğunda danışanlarının kendi potansiyellerini keşfederek hayat amaçlarını bulmalarına destek olmaktadır. Halihazırda bu alandaki çalışmalarını Bankacılık sektöründe genç profesyoneller ve orta kademe yöneticilerle ”Potansiyel Koçu” olarak sürdürmektedir.

 

Rafet Hima, FCPC

01 Ocak 1964‘te İstanbul’da Doğan Rafet Hima, 1982 yılında Kuleli Askeri Lise ’sini bitirdi. 1986 yılında Kara Harp Okulu’ndan mezun olduktan sonra, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli birlik, karargah ve kurumlarında çalıştı. 2009 yılında emekli olduktan sonar 2010 yılından itibaren Doğuş Holding’ de Güvenlik ve İdari İşler Bölüm Müdürü olarak özel sektördeki çalışma hayatına devam etmekte olan Rafet Hima ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu Programını 2014 yılında Flow Coaching Institute’ta tamamlamış ve FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur.

 

Seda Altan, FCPC

Zonguldak doğumlu olan Altan, 1992 yılında TED Zonguldak Koleji’nden mezun oldu. Üniversite’de İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine yapmıştır. Ondokuz yıldır profesyonel iş hayatının içinde olan Seda, 2000 yılında beri İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de farklı pozisyonlarda çalışmış 2012 yılından itibariyle İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü – Eğitim ve Gelişim Yönetimi Biriminden sorumludur. Hayatın sadece günlük koşturmalar ve sorumluluklar olmadığını anladığı bir dönemde yolu Flow Coaching Institute ile kesişen Altan, ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlayarak FCPC unvanlı profesyonel koç olmuştur. Koçluk eğitimi sürecinde hayatındaki değişimleri yaşadıkça ve belirlediği hedeflere ulaşmaya başlamasıyla, Koç olmaya inanmıştır. Ağırlıklı olarak Kişisel Gelişim, Yetenek Yönetimi ve Kariyer Gelişimi alanlarında Koçluk ve Mentorlük vermektedir.

 

Bülent Maviş, FCPC

1977 yılında Balıkesir’ de doğan Bülent Maviş öğrenim hayatını Balıkesir’de tamamladıktan sonra, askerlik görevini Ankara’da Ordu Milli Takımı’nda yapmış ve ayrıca 16 yıl Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde üst klasmanlarda Basketbol Hakemi olarak maçlar yönetmiştir. Bülent Maviş hali hazırda ticari hayatına uluslararası bir firmanın Türkiye resmi temsilciliğini yapmaktadır. Takım çalışması, girişimcilik, liderlik ve motivasyon konuları ile ilgili edindiği tecrübeleri Flow Coaching Institute’te aldığı eğitimler ile birleştirmiş FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur.

 

Ebru Özcan Akın, FCPC

2001 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Ebru Özcan Akın, meslek hayatına avukat olarak başlamış ve TÜSİAD’da Parlamento ile İlişkiler Uzmanı olarak devam etmiştir. 2009 yılında kızının dünyaya gelmesi ile tam zamanlı anne olmaya karar vermiş, üretmek ve paylaşmak gibi temel değerleri daha derin yaşayabilmek istediğinde yolu Flow Coaching ile kesişmiştir. ICF ACTP Profesyonel Koçluk ve ACPI Ebeveyn Koçluğu Sertifikasyonları bulunan Ebru, ebeveynlerin ihtiyaç duyduğu güven ve desteğin sağlıklı bir danışan-koç ilişkisinden geçtiğine inanmaktadır.

 
 

Görkem Arısoy, FCPC

Görkem Arısoy, 2004 yılında Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (ÇEKO) bölümünden mezun olduktan sonraki 10 yıllık kurumsal hayatında 2 yıl satış, 8 yıl da satış koçluğu görevleriyle sürdürmüştür. Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu başarıyla tamamlayarak FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Koçluk kavramını hayatın her alanına taşımak ve danışanlarına aktarabilmek için edindiği Flow ekolünü, profesyonel tecrübesi ile birleştirmekte olan Görkem, koçluğun kişide sürekli katma değer yarattığına inanmakta ve kişisel hedeflerin gerçekleşmesi kadar, sürdürülebilir olmasına da odaklanmaktadır.

 

İnci Güvenç, FCPC

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olan İnci Güvenç, yüksek lisans eğitimini ODTÜ Endüstri ve Örgüt Psikolojisi bölümünde tamamlamış ve Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programı’nı bitirmiştir. 10 yılı aşkın süredir perakende, e-ticaret, medya gibi farklı sektörlerde startup’tan çok uluslu şirkete kadar değişik ölçeklerde birçok firmada İnsan Kaynakları yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Özellikle dijital sektörlerde, değişim yönetimi, işveren markası, yetenek gelişimi konularında çalışmalar yapmaktadır. Pozitif psikoloji ve koçluğa olan ilgisi sayesinde yolu Flow Coaching ile kesişmiş ve Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlayarak FCPC Profesyonel Koç ünvanını almıştır. Kendini değiştiren ve dönüştüren koçluk yolculuğunda edindiği birikimleri diğer insanlarla paylaşmak ve danışanlarının farkındalık ve dönüşüm yolculuğunda onlara destek olabilmek en büyük hedefidir. Bireyin güçlü yanları, yetenekleri ve olumlu özelliklerini ön plana çıkarmanın gücüne inanan İnci, hâlihazırda profesyonel hayattaki yeteneklerin ve genç yöneticilerin potansiyellerine ulaşmasında koç olarak destek olmaktadır. Kendi dönüşüm yolculuğunda ise akışta kalmaya, çalışmaya ve öğrenmeye devam etmektedir.

 

Oya Yavuz, FCPC

Yaşadığı yolculuğun geri kazanımı çok fazla ve zevkli bir yolculuk olduğuna inanan Oya Yavuz Şems-i Tebrizi’ nin şu kuralını kendine ilke edinmiştir: “Kader hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir …… yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergâh bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. …..” Yavuz; koç olarak amacını, danışanlarına kendi dönemeç ve sapaklarında onları amaçlarına götürecek cesur adımlar atmalarına yardımcı olmak şeklinde tanımlamaktadır. Yavuz’un ODTÜ İşletme bölümünde başlayan yolculuğu kurumsal hayatta insan kaynakları alanında tepe yöneticiliği ve yönetim kurulu üyeliğine kadar devam etmiştir. Koçlukla tanışması 2000’li yılların başında kurumsal hayatta iç eğitmenlikle başlamıştır. Daha sonra kendi hedeflerine ulaşabilmek ve mutlu olmak için profesyonel koç olmaya karar vermiştir. Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu Programını’na başlamış ve FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Bu yolculukta ummadığı hedeflerine ulaşan Yavuz kendini mutlu bir insan, kadın, anne, lider, abla, kız çocuğu ve arkadaş olarak tanımlamaktadır.

 

Sevla Serbest, FCPC

1981’de İstanbul’da doğmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini yine Boğaziçi Üniversitesi’nde aynı bölümde tamamlayarak Uzman Psikolojik Danışman ünvanını almıştır. Aldığı eğitim ile edindiği bilgi birikimini iş hayatında ve İnsan Kaynakları alanında değerlendirmeye karar vermiş olan Sevla Serbest; İnsan Kaynakları alanında farklı sektörlerde edindiği deneyimleri sonrasında asıl tutkusu olduğunu keşfettiği internet ve teknoloji sektörü ile tanışmış. Bu sektörde faaliyet gösteren girişim şirketlerinde genç ve yetenekli ekiplerin kurulması, onların gelişimi ve yetenek yönetimi konularında çalışmaktadır. Bu süreçte birlikte çalıştığı ekiplerin gelişimine ve potansiyellerine erişmelerine daha fazla katkıda bulunabilmek amacıyla Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu Programını’na başlamış ve FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Çalıştığı şirketlerde ve birlikte çalıştığı kişilerin hayatlarında fark yaratmak, onların gelişimine katkıda bulunmak ve yaşamlarına değer katmak en büyük motivasyonudur. Yeteneklerin, yapmaktan tutku duyacakları işlerle buluşmalarına, çalıştıkları şirketlerde kendilerini gerçekleştirebilmelerine, potansiyellerini keşfedip farkındalıkla, anda ve akışta kalarak hayallerine ve hedeflere doğru adım atmaya başlayıp istedikleri hayatı yaratmalarına, gelişim ve değişimlerine tanıklık etmekten aldığı keyifle Yetenek ve Kariyer Gelişimi Koçluğu alanında çalışmaktadır. Şu anda da çalıştığı yatırım şirketinin genç girişimcilerine ve onların yetenekli ekiplerine koçluk yapmaktadır. Pozitif psikoloji, kişisel farkındalık, insanların kendine koydukları sınırları kaldırma, önlerine çıkan engellerin üstesinden gelme, artık onlara hizmet etmeyen veya hayatlarını olumsuz yönde etkileyen istemedikleri alışkanlıklarından kurtulma, dünyaya geliş amaçlarını ve misyonlarını keşfedip yaşam amaçlarıyla uyum ve ahenk içinde yaşama konularına duyduğu ilgi nedeniyle Yaşam Amacı Koçluğu alanına da odaklanmaktadır.

 

Özlem Koparan, FCPC, Yönetici Koçu, Eğitmen

Özlem Koparan, TED Ankara Koleji’nin ardından 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. İş hayatına 1992 yılında, Koç Holding Yetiştirme Elemanı programı kapsamında Ram Dış Ticaret A.Ş. Finansman Departmanında başlayarak, beş yıllık şirket tecrübesi ardından kariyerine bankacılıkta devam etmek için, Ağustos 1996’da Koçbank A.Ş.’ye geçerek Mali Tahlil Biriminde göreve başlamıştır. Koçbank A.Ş.’nin izleyen yıllar içindeki yeniden yapılanması paralelinde Mart 2003’e kadar Kurumsal ve Ticari Krediler Tahsis, Finansal Analiz ve Satış Yönetimi’nde uzman olarak görevine devam etmiştir. Mart 2003’de ise bölüm yöneticisi olarak Koçfaktor A.Ş. Kurumsal ve Ticari Krediler Tahsis ve Risk İzleme Birimine atanmıştır. Grup Yöneticisi vekili olarak Genel Müdür’e direkt raporlama yaptığı görevinin ardından, Mart 2004’de Koçbank A.Ş.’ye Kurumsal Bankacılık Satış ve Kredi Destek Yöneticisi olarak geçiş yapmıştır. Kasım 2004’de ise Koç Finansal Kiralama A.Ş. Risk İzleme Birimi’nde grup yöneticisi vekili olarak görev verilmiştir. Genel Müdür’e direkt bağlı olarak çalıştığı bu görevinde ayrıca, Risk İzleme Birimi’nin yeniden organizasyonunu sağlamıştır. 2006 Mayıs ayında YKB A.Ş. ile Koçbank A.Ş.’nin birleşmesi esnasında Taksim Bölge Kurumsal, Ticari ve Kobi Krediler Risk İzleme Bölge Yöneticisi olarak banka bünyesine geri dönmüş ve entegrasyon aşamasında aktif rol almıştır. Bu bağlamda sorumlu olduğu bölge bazındaki şubeler ile Genel Müdürlük arasındaki koordinasyonu ve aktif risk izleme yönetimini sağlamış olmanın yanı sıra bankanın otomatik kredi risk izleme sistemi ve stratejilerinin tüm şubelere öğretilmesine yönelik eğitimlerde de banka içi eğitmen olarak görev almıştır. Ocak 2009’da ise Kurumsal, Ticari ve Kobi Krediler Risk İzleme Bölüm Başkanlığı görevine getirilmiş olup, bu görevi esnasında bankanın mevcut izleme sisteminin geliştirilmesine yönelik Mc Kinsey & Co ile yürütülen projede de aktif rol almıştır. 2011 yılında bankacılık sektöründen ayrılarak, banka ve kurumlara eğitim ve danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır. Felsefe dalında kendini geliştirebilmek için İ.Ü. AUZEF programı Felsefe Bölümü’ne devam etmekte olan Özlem, Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlamış; FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Vizyonu ve hayat felsefesi doğrultusunda kendi değerleri ve güçlü yönleriyle mutlu olacağı, akışta bir yaşam hedefleyen Özlem, edinmiş olduğu koçluk bakış açısıyla profesyonel hayattaki yöneticilik birikimini birleştirme imkanına kavuşmuştur. Bu sayede de sahip olduğu yüksek aktarma motivasyonu ile yönetici koçluğu ve mentorluğu yapmaktadır. Bunların yanı sıra, gönüllülük esasına dayalı olarak görev aldığı sosyal sorumluluk projelerinde de birçok kişiye dokunarak koçluk süreçlerinden faydalanmalarını ve farkındalıklarının artmasını sağlamaktadır. Özlem Koparan, halen Flow Uluslararası Koçluk Okulu ile Koçvari Yöneticilik, Mentorluk, Yöneticilik üzerine kurum içi eğitimler vermektedir. İyi derecede İngilizce bilen Özlem, evli ve bir kız çocuğu annesidir.

 

İris Defne Başocakçı, FCPC

1975 İstanbul doğumlu olan İris Defne Başocakçı, 1998 Gazi Üniversitesi mezunudur. Kariyerine üniversitede öğrenciyken başlayan Başocakçı; yirmi iki yıldır ilaç, hizmet, enerji, lojistik, havacılık, gibi farklı sektörde çalışarak, yönettiği insan kaynakları fonksiyonlarıyla sürekli artan bir hevesle çalıştığı kurumları, ekipleri dönüştürmek, çalışanların potansiyellerini ortaya koyabileceği ve başarılı olabileceği kurumsal kültürler yaratmak ve sürdürülebilir sistemler kurmak için çabaladı. Çalışanların bulundukları kurumların performansına katkılarının ve sorumluluklarının farkına varmalarına destek olmak için eğitimler verdi ve düzenledi. Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’ nu tamamlayarak FCPC unvanını ile Profesyonel Koç olan Defne, ardından kendi kızı ile kurduğu iletişim, ebeveyn olmaya yüklediği güçlü anlam nedeniyle yolu ebeveyn Koçluğu Sertifikasyon Programını tamamladı. Koçluk ona ve çevresine gelecek odaklılığı, etik düşünce yapısı, yaratıcığa açıklığı, kişiyi odaklayabilmesi ve dönüştürücü etkisi ile fayda sağlamaya başladı. Defne, öğrendiklerini ve deneyimlerini paylaşabilmek arzusuyla danışanlarının ihtiyaç ve beklentilerinin rotayı belirleyeceği bu yolda gelecek ve kariyer planlama, hedef ve vizyon oluşturma, proje geliştirme, yöneticilik, ebeveyn – çocuk iletişimi, zaman yönetimi, önceliklendirme gibi alanlarda içlerinde var olan potansiyeli keşfetmelerine destek olur.

 

Yasemin Genç Uygur, FCPC

İstanbul’da doğan Yasemin Genç Uygur, ilk ve ortaokulu İstanbul’da bitirdi. Daha sonra University of California Riverside ‘da iç mimarlık eğitimini tamamladı. Çocukluğundan beri içinde olan yaratıcılığını mağazacılık sektöründe vitrin tasarımı üzerine yoğunlaştırdı. Ardından ailesinden yadigâr kıyafet ve mobilyaları değerlendirmek amacı ile ‘vintage’ mağazasını açtığı dönemde kızı Maya’yı dünyaya getirdi. Yaratıcılığını anneliğine yoğunlaştıran Yasemin, kızı için doğal kumaşlardan oyuncaklar ve aksesuarlar tasarlamaya başladı ve bu tutkusu onu başka çocuklar için de doğal oyuncaklar tasarlamaya kadar götürdü. Kendi kızı ile kurduğu ilişki tecrübesi ve bilinçli çocuk yetiştirme tutkusu sayesinde, yolu koçluk ile kesişti. İlk olarak Flow Coaching Institute ACPI Ebeveyn Koçluğu eğitimini aldı. Daha sonra, ICF profosyonel koçluk sertifikasyonu programını da başarı ile tamamlayarak FCPC (Flow Certified Professional Coach) profosyonel koç oldu. Koçluk yolundaki gelişimini araştırmacı ve meraklı kişiliğiyle devam ettirerek, ebeveynlere hizmet vermekte olan Yasemin, evli ve iki çocuk annesidir.

 

Ferit İşbilir, FCPC

1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Özlem Olgaç aynı yıl bankacılık kariyerine “Management Trainee” olarak başladı ve on sekiz yıl boyunca Türkiye’nin önde gelen bankalarında çalıştı. Kariyerinin büyük kısmını oluşturan Kurumsal ve Ticari bankacılık deneyiminin yanı sıra yöneticilik yıllarında da bireysel ve işletme bankacılığını da deneyimledi. Kariyeri boyunca hem genel müdürlük birim yöneticiliği hem de şube müdürlüğü yaptı. 2016 yılında bankacılık kariyerini farklı bir platforma taşıyan Özlem, şu an bankacılık eğitimleri vermektedir. Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonunu başarıyla tamamlayarak FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olan Özlem Olgaç, evli ve sekiz yaşında bir kız çocuğu annesidir.

 

Özlem Olgaç, FCPC

İki çift dalda lisans ve bir dalda da yüksek lisans yapmış olan Ferit İşbilir, on üç yıldır özel sektörde ar-ge, proje, kalite yönetim, optimizasyon ve inovasyon alanlarında yönetici pozisyonunda görev almıştır. Çevresindeki kişilerle nasıl tecrübe ve bilgi paylaşımlarında bulunabilirim anlayışıyla katıldığı eğitimlerle Smart Mentörlük derecesine de sahip olmuştur. Her zaman gelişim, değişim ve dönüşüm konularını hayatının merkezinde tutması ve çevresel etki oluşturarak bu pencerenin yayılmasına odaklanması sebebi ile sahip olduğu tecrübelerini Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu ile taçlandırarak FCPC Profesyonel Koç olmuştur. Çalışmalarını; inovasyon, yönetici koçluğu, bireysel koçluk ve yeni nesil koçluğu üzerinde yoğunlaştırmak istemektedir. Hayat felsefesini “anı yaşayıp, gelecek için heyecanla hazırlanmak” üzerine kurmuş olan Ferit İşbilir; herkes de bu heyecanın ya derinlerde ya da yüzeye yakın bir yerlerde muhakkak bulunduğuna ve koçluğunda bunu keşfetme yolculuğunda yol arkadaşlığı olduğuna inanmaktadır. “Gençlerle ve geçmişe saplanıp kalmayan, ileriye odaklanan insanlarla bir arada olmak, onlarla paylaşımda bulunmak! İşte hayatın anlamı budur.” diye belirterek çalışmalarını geleceğe dokunabilmek üzerine yürütmektedir.

 

Harun Erbey, FCPC

1982 yılında Düzce ‘ de doğdu. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden Lisans derecesinde, ardından Maltepe Üniversitesi İşletme-Finans MBA derecesinde mezun oldu. 2007 yılından itibaren Denizbank Akdeniz Özel Bankacılık merkezinde çeşitli kademelerde görev alan Erbey, 2014 yılından itibaren Denizbank Akdeniz Özel Bankacılık Merkezinde Şube Müdürü olarak görev almaktadır. Çeşitli sivil toplum örgütlerine ekonomik sunumlar gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu başarıyla tamamlayarak FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur.

 

Şebnem Çağanlar, FCPC

1977 yılında Ankara’da doğan Şebnem Çağanlar, 1994 yılında TED Ankara Koleji’ni bitirdikten hemen sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel iş yaşamına üniversitede okurken, 1997 yılında THY’da başlamış ve sırasıyla Dabko-Mar Denizcilik, Nepha Tıbbi Cihazlar, Meteksan Sistem, ITDC Savunma Sistemleri’nde Satış, Proje Yönetimi, İhracat Departmanlarında yönetici olarak görev almıştır. Hâlihazırda uluslararası bir firmanın Türkiye Temsilci olan bir şirkette Genel Müdür olarak çalışmaktadır. 2008 yılında anne olmasının ardından, çocuklara ve çalışan ebeveynlere nasıl faydalı olabilirim sorusu ile çocuklara yönelik oyunevi açmıştır. Ebeveynlerin en büyük sıkıntılarının çocukları ile uygun iletişim kurmaları olduğunu görmüş ve Flow Coaching Institute ACPI Ebeveyn Koçluğu Sertifikasyonunu tamamlamış ve şuanda çocukları ile iletişimi kuvvetli koç ebeveyn olmak isteyen ebeveynlere, ebeveyn koçu olarak destek vermektedir. Profesyonel Koçluk’ta derinleşme isteği ile ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlayıp FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. İş hayatındaki profesyonellere İletişim ve Gelişim Koçu olarak da destek vermektedir.

 

Feride Pınar Oskay, FCPC

1997 yılında Etiler Lisesinden mezun olan Feride Pınar Oskay 1999 yılında Türkiye İş Bankası AŞ’ de başladığı görevini 16 yıldır sürdürmektedir. Kişisel enerjisini ve yaşama olan hayranlığını Flow Coaching Institute’ten aldığı ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nuyla taçlandırmıştır ve FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Tek amacı mutlu olmak ve olunmasına katkıda bulunmak olan Pınar, insanların kendi mutluluk ve başarılarını görmelerine yardımcı olmaya odaklanmıştır.

 

Sertaç Yerlikaya, FCPC

Perakendecilikten telekoma, hızlı tüketim ürünlerinden danışmanlığa geniş bir yelpazede iş tecrübesine sahip olan Sertaç Yerlikaya; Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Mühendislik Yönetimi’nde yüksek öğrenimini tamamlamıştır. İş hayatına Yapı Kredi’de başlayarak Boyner Holding’te perakendecilik, Eczacıbaşı Yapı Grubu’nda inşaat sektöründe, farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra Deloitte’da kıdemli danışman olmuştur. British American Tobacco’nun Türkiye operasyonunun kuruluşundan itibaren farklı yönetim pozisyonlarında çalıştıktan sonra Bölge Başkanı’na raporlama yapan, Afrika ve Ortadoğu’da geniş bir coğrafyadan sorumlu, Strateji Planlama Yöneticisi olarak çalışmıştır. Daha sonra Turkcell’de Strateji Planlama ve İş Geliştirme Müdürü olmuştur. Türkiye’nin ilk online fotokitap servisi olan Afillikitap.com’un kurucusudur. 1863 Yılında kurulan ve kurumsal, kamusal ve sivil toplum alanında pek çok lider yetiştiren Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Boğaziçi Üniversitesi’nin lider ve girişimcilere yönelik Executive MBA Programının Direktörü olan Sertaç Yerlikaya aynı zamanda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde de ‘Yönetim Simulasyonu’ dersi ve kurumlara yönelik ‘Dijital Dönüşüm ve Inovasyon’ programlarında ‘Business 4.0’ seminerleri vermektedir. Türkiye’nin önde gelen kadınların güçlendirilmesi ve rehberlik ağlarında aktif olarak yer alan Sertaç, Flow Coaching Institute ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlamış ve FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Evli ve Kaya adında bir oğlu olan Sertaç, oğlu ile birlikte gençlerin STEAM alanında gelişimini destekleyen çalışmaların içinde yer almaktadır. Kendini hayat boyu öğrenci kabul ediyor ve yoğun iş hayatının yanı sıra, yelken yapmayı, opera ve piyanoyu seviyor.

 

Esra Olcar, FCPC

Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. Para ve Banka ile Maliye Bölümlerinde tezli yüksek lisans eğitimlerini tamamlayarak, aynı üniversitenin Maliye Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 1996 yılında bankacılık sektörüne geçmiş, sırasıyla; Banque Internationale de Commerce – BRED, Türkiye Temsilciliği ve Cenevre Şubesi, Koçbank, Yapı ve Kredi Bankası ve Türk Ekonomi Bankası’nda genel müdürlük satış birimlerinde, şube koçluğu ve şube koordinasyon pozisyonlarında görev almıştır. Kurumsal bankacılığın yanı sıra faktoring ve leasing şirketlerinde yöneticilik yapmıştı. 2016 yılında, BNPP Finansal Kiralama A.Ş.’de Krediler Müdürü ve Krediler Biriminin Fransa merkez ile koordinasyonundan sorumlu yönetici olarak çalışmıştır. Ailesine ve kendisine daha fazla vakit ayırmak amacıyla profesyonel kariyerini sonlandırıp özel ilgi alanlarına yoğunlaşmaya karar vermiştir. Son 10 yıldır, kendi kişisel gelişim yolculuğunda, Astroloji, Reiki, Theta Healing, Emei Qigong şifa sanatları ile tanışmış olup güncelde Reiki’de öğrenci yetiştirmeye devam etmekte ve profesyonel olarak astroloji ile de ilgilenmektedir. Bir durumu değiştirmek için öncelikle kendini değiştirip dönüştürmenin esas olduğuna inanan Esra Olcar, kendisini hayat boyu öğrenci olarak tanımlamaktadır. Oğlu ile olan birlikteliğinde “iyi” bir anne, “doğru” bir ebeveyn olmanın önemini kavramış ve bu nedenle koçluk yolculuğuna ebeveyn koçluğu ile başlamıştır. Flow Coaching Institute ICF ACTP akreditasyonuna sahip Profesyonel Koçluk sertifikasyon eğitimini tamamlayarak FCPC unvanıyla Profesyonel Koç olmuştur. Bir erkek çocuk annesi olan Esra Olcar, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

 

Sibel Yamaç Tamkafa, FCPC

Sibel Yamaç Tamkafa, 2003 yılında Gazi Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Aktüerya Bilimleri Bölümü’nde Yüksek Lisans öğrenimine devam etmiştir. Aynı bölümde 2 yıl akademisyenlik yaptıktan sonra 2006 yılında sigorta sektöründe Aktüer olarak çalışmaya başlamıştır. 2007 yılında Hazine Müsteşarlığı Aktüerler Siciline kayıtlı Aktüer olmaya hak kazanmıştır. 12 yıl süreyle çeşitli uluslararası firmalarda Aktüerya alanında yöneticilik yapmıştır. Finans ve Sigorta sektöründeki çalışma hayatının yanı sıra 18 yıl profesyonel olarak dans etmiş, 5 yıl dans eğitmenliği yapmıştır. 5 yıl atletizmle ilgilenmiş, çeşitli organizasyonlarda dans ve atletizm alanında dereceler almıştır. Ayrıca 17 yıl profesyonel futbol hakemliği yapmış 10 yıl boyunca FIFA kokartıyla ülkemizi uluslararası platformda temsil etmiştir. UEFA’nın CORE (Center of Refereeing Excellence) Programına davet edilen ilk Türk kadın hakem olmuştur. Hakemlik kariyeri ve sosyal hayatı, Zürih Üniversitesi’nde okuyan İsviçreli bir yüksek lisans öğrencisinin tez konusu olmuştur. Atina Maratonu’nda Türk-Yunan Dostluğu için davet edilerek Yunan hakem arkadaşlarıyla koşmuştur. “Kadınlar Ofsayttan ve Futboldan Anlamaz” diyenlere inat kuralları öğrenmekle kalmayıp yıllar sonra “Ofsaytı Bilen Kadın” başlığıyla gazete haberlerinde tebessümle yer almıştır. Hayat amacına giden yolda Flow’la tanışmış ve koçluğun kendi dönüşümüne olan katkısını görünce bu işi aşkla öğrenmek ve hayatına dokunabileceği herkesle deneyimlerini paylaşmak için Flow Coaching Institute ICF ACTP eğitimini tamamlamış ve FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Hayal ettiğimiz her şeye yaratım gücümüz ve çalışma azmimizle ulaşacağımıza inanan Sibel, kendi hayat hikâyesiyle ilham kaynağı olmak, gelişimi- değişimi-dönüşümü isteyen herkese ışık tutmak istemektedir. Levent’in hayat arkadaşı ve Efe’nin annesi olan Sibel aynı zamanda Karma Astrolojiyle ilgilenmektedir.