white_logo

Koçluk Okulu Hakkında

Kariyerinizde ve hayatınızda fark yaratmak için ICF onaylı temel koçluk eğitimine başlayabilirsiniz.

Üstelik, nerede olursanız olun, Flow Temel Koçluk Okulu eğitimine katılabilirsiniz. Çünkü Flow Coaching Institute, eğitimleri sizin için online olarak gerçekleştiriliyor.

27 Mart’ta başlayacak ICF akreditasyonuna sahip Flow Temel Koçluk Okulu eğitimine için geç kalmadan başvurun, yaşamınızda yeni bir sayfa açın.

Flow Koçluk Modeli, ICF Level 1 ve Level 2 eğitimlerini kapsıyor. Etkili koçluk tekniklerini öğrenebileceğiniz bu eğitimle, kariyerinize ve hayatınıza yeni bir yön verebilir ve koçluk dünyasının kapılarını arayabilirsiniz.

Hemen Flow Temel Koçluk Okulu eğitimine kayıt olun, büyük ve önemli bir değişime adım atın.

Hemen kayıt ol!

27 Mart’ta başlayacak Flow Temel Koçluk Okulu, Ayhan Dayoğlu’nun liderlik eğitimine katılan İSO üyelerine veya referans oldukları kişilere %10 indirim fırsatını kaçırmayın

Koçluk Okulu Modüllerimiz

1. Modül: Farkındalık

FARKINDALIK MODÜLÜ, FLOW Koçluk Okulu metodunun temelini oluşturur. Bu modüldeki kazanımlarınız Profesyonel Koçluğun ICF (International Coach Federation) tarafından belirlenmiş temel yapıtaşları olan; etik ve prensipleri, yakınlık ve güven kurma, anlaşma ve uzlaşma sağlama, etkili hedef belirleme ve gelecek planlamadır.

2. Modül: Motivasyon

MOTİVASYON MODÜLÜ, profesyonel koç olarak sizlere, danışanlarınızı hedeflerine ulaşmaları doğrultusunda nasıl motive edebileceğinizi ve ilham kaynağı olabileceğinizi gösterir. Modül boyunca, iç engel bloklarını keşfetmenin ve başarıya giden yolda bilinçsiz olarak oluşturulan bu blokları kaldırmanın yollarını nasıl aktarabileceğinizi öğrenirsiniz.

3. Modül: Yaratıcı Planlama

YARATICI PLANLAMA MODÜLÜ, teori ve pratiğin birleşiminden oluşur ve sizlere FLOW Koçluk metodolojisinin bir adım ötesini sunar. Kişilere çözüm üretme, kişisel ve profesyonel hedefleri gerçekleştirme üzerine sağlayabileceğiniz desteği gösterir.

4. Modül: Başarı

BAŞARI MODÜLÜ, başarıyı getiren etkin sonuçlar elde etmekle ilintilidir. Bunun için de etkin bir başarı vizyonu ve modeli oluşturmak gerekir. Bu modülde danışanlarınızı başarılı bir sona yönlendirecek yaklaşım ve metodolojilerin yanı sıra, FLOW modelinde de derinleşirsiniz. Böylece, danışanlarınıza vizyonlarını ve hedeflerini netleştirmeleri için yol gösterici teknikler ile yardımcı olabilirsiniz.

5. Modül: Odaklanma
ODAKLANMA MODÜLÜ, ile profesyonel koç olarak kişilerin odak noktalarını ve dayanıklılıklarını keşfetmelerini sağlayacaksınız. Çağımızın gerçek anlamda insanları zorlayan iki konusu: ‘Odaklanmak’ ve ‘Dayanıklılık’tır. Çoğu insan, onlar için önemli olan kavramlara odaklanmakta zorlanır ve bundan dolayı harekete geçmeyi erteleme problemi yaşar. Ayrıca bu modülde; kısa, orta ve uzun vadede koç duruşunuzu güçlendirerek; etkin koçlar olma yolunda attığınız büyük adımın tamamlanmasını kutlayacaksınız.

6. Modül: Usta Koçluk Yolu: Praktikum ve Süpervizyon
ICF Level 2 Yetkilendirilmiş Koç Eğitim Programını tamamlayan modüldür

Çalışmalarında ve sertifikasyonlarında ilerlemek isteyen öğrenciler, Modül 6 programına devam edebilirler. Temel eğitim olan ilk 5 modül ile birlikte bu program koçlara; hem ACC hem de PCC ünvan yolu için, ICF Level 2 sertifikasyon, ICF kriterlerinde zorunlu olan mentorluk seansları ve sözlü sınavı sunar. Modül 6’yı da tamamlayan koçlar ilave bir eğitim ya da mentorluk saatine ihtiyaç duymadan doğrudan ACC ya da PCC ünvanlarına başvurabilir. ICF’in sözlü sınavından (Coach Knowledge Assessment) muaf olurlar.

Praktikum ve Süpervizyon Modülünde başarılı bir profesyonel koç olmak için ihtiyacınız olan güveni, öğrendiklerinizi gerçek hayatta uygulayarak elde edersiniz.

– Praktikum sınıfları
– Süpervizyon koçluk seansları ve geri bildirimler
– Mentor koçluk seansları sizi ICF kimliğinizi güvenle kazanmada destekler
– Bu modül; sınıf eğitimleri, yazılı sınav ve mentor koçluk seansları ardından sözlü koçluk sınavı ile tamamlanır.

Koçluk okulu katılımcılarımızın, koçluk deneyimlerini farklı stratejiler kullanarak oluşturmalarını istiyoruz. Bu nedenle, mentor koçlar ve süpervizörler tarafından takip edilen gelişiminiz praktikum sürecinin önemli bir parçası haline geliyor. Mentor koçluk süreci, öğrenci koçlarımıza ICF yetkinliklerinde profesyonel koçluk deneyimlerini yaşamaları için destekler. Mentor koçluk ile öğrencilerimiz ICF yetkinlikleri kapsamında geri bildirim alırlar.

Praktikum ve Süpervizyon Modülünün tüm süreci, başlangıcınızı takip eden bir yıl içerisinde tamamlanmalıdır.

Hemen kayıt olun, size koçluk yolculuğunuzda çok önemli beceriler katacak bu eğitimi kaçırmayın.
💬 Need help?