Ekibimiz

Talyaa Vardar, MA, FCPC, MCC

Akademik Programlar Direktörü

Talyaa Vardar, merkezi Torontoʼda bulunan uluslararası FLOW Coaching Institute kurucu ortağı ve merkez fakülte üyesi, Koç Üniversitesi Executive MBA Programları fakülte üyesi ve ISTUD Business Schoolʼun (İtalya) uluslararası fakülte üyesidir.

Şimdiye dek 4000 saatin üzerinde terapi, 5000 saatin üzerinde koçluk ve kendi bütünsel sentezleriyle dönüştürücü çalışmalar yapmış olan Talyaa, kendisini ‘hayat boyu öğrenen’ olarak tanımlamaktadır. Talyaa Vardar, ICF Uluslararası Koçluk Federasyonu PCC akreditasyonuna sahiptir.

ODTÜ Kamu Yönetimi’nin ardından, İstanbul- Vancouver arasında Pozitif Psikoloji ve İnsan Odaklı Terapi eğitimini tamamlamış, ardından İsviçre’de Sanat Terapisi ve Sistem Değişimi üzerine master yapmıştır. Eş zamanlı olarak Tibet’li bir ustadan biyoenerji terapileri öğrenmek üzere 3 yıl özel öğrencisi olmuş ve şifa üzerine yoğunlaşmıştır. Kaliforniya’da beyin ve yaratıcılık üzerine araştırmalar yapan bir enstitüde bir süre kaldıktan sonra Vancouver Sanat Terapisi Enstitüsü’ne bağlı olarak Psikolog ve Sanat Terapisti olarak çocuklarla, yerli topluluklarla ve kanserli hastalarla çalışmıştır. Vancouver’da yaşadığı dönemde, yerlilerle gerçekleştirdiği pozitif dönüşüm ve liderlik programları esnasında şamanlarla işbirliği yapmış ve onlardan doğayı, evreni dinlemeyi öğrenmiş, çalışmalarına sezgisel deneyleri de katarak bilinçaltına yoğunlaşmıştır.

Talyaa, “AKIŞ” kavramı ile de bu dönemde tanışmış ve Akış Oyunu kitabını yazarak, o günden bu yana dünyanın pek çok yerinden kişi ve kurumla AKIŞ deneyimi üzerinden mutluluk tanımı yapmaya cesaretlendirmektedir.

Murat Vardar, FCPC, MSc, PCC

Profesyonel Yönetici Koçu, Danışman

FLOW Coaching Institute kurucu ortaklarından Murat Vardar, kurumların satış ve perakende yönetim ekiplerine, satış performansını geliştirme; yönetim becerileri, stratejik planlama ve büyük resmi görebilme ile müşteri memnuniyetini geliştirme amaçlı simülasyon ve oyun grubunun liderliğini yürütmektedir.

1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi’nden mezun olan Murat Vardar, daha sonra yurt içi ve yurtdışında pek çok kurumsal eğitim almıştır. Vancouver- University of British Columbia’da Global Strateji Geliştirme ve Liderlik sertifika programlarını tamamlayan Murat, 2009 yılından bu yana Kişisel Gelişim ve Koçluk alanlarında profesyonel eğitimlere katılmış, Kanada‘da ICF akredite profesyonel koçluk eğitim modüllerini tamamlamıştır.

Murat Vardar, kariyerine reel sektörde mühendis olarak başlamış ve 6+ yıl boyunca 400+ mavi ve beyaz yakalı çalışanın kendisine bağlı olduğu Boyner Grup Şirketlerinden Altınyıldız’da Üretim Müdürlüğü yapmıştır. Ardından, 15 sene Satış ve İş Geliştirme Direktörlüğü dahil olmak üzere yerel ve global şirketlerde, satış ve yeni ürünlere pazar stratejileri oluşturma, iş geliştirme, key account yönetimi ve stratejik pazar planlama alanlarında üst düzey yöneticilik yapmıştır. Kariyer hayatı süresince kazandığı yönetim ve danışmanlık deneyimiyle, profesyonel iş hayatının dinamiklerini anlamakta ve kurumların ve yöneticilerinin performansını koçluk ve danışmanlık aracılığı ile desteklemektedir. Murat’ın yöneticilik hayatı boyunca çalıştığı şirketler arasında; HOF Grubu, TETAŞ A.Ş., Boyner Grup Şirketleri’nden Altınyıldız, Belçika ve İtalya merkezli çok uluslu şirketler yer almaktadır. Altınyıldız’da sürdürdüğü 6 yıllık Üretim Müdürlüğü görevi boyunca beyaz ve mavi yakalı 200+ kişiyi yönetmiştir. 2008 yılından bu yana Stratejik Danışmanlık yapan Murat Vardar, 2008-2009 yılları arasında, Cisco Systems’a yeni iş modeli geliştirme; pazar penetrasyonunu artırma ve modelin kurumsal müşterilere sistemsel olarak yerleştirilmesi konularında danışmanlık hizmeti vermiştir.

Sürekli gelişime ve değişime inanan Murat, 2009 yılında ICF onaylı Kreatif Koçluk eğitimini, ardından 2010 yılında Vancouver’da Leader As Coach sertifika sürecini ve ICF ACTP FLOW Coaching Institute sürecini tamamlayarak ICF PCC (Professional Certified Coach) akreditasyonuna sahip olmuştur. Murat Vardar’ın 900 saatin üzerinde yönetsel koçluk deneyimi bulunmaktadır. Koçluğun yanı  sıra, yöneticilere ve girişimcilere mentorluk ile danışmanlık da yapan Murat Vardar evlidir ve Ada’nın babasıdır.

Özlem Koparan, FCPC, PCC

Profesyonel Yönetici Koçu, Eğitmen

1969 doğumlu Özlem Koparan, lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

20 yıllık profesyonel hayatı, Koç Grubu kurumlarında geçmiştir. İş hayatına, 1992 yılında, Koç Holding Yetiştirme Elemanı Programı kapsamında RAM Dış Ticaret Finansman bölümünde başlamış, kariyerine bankacılık sektöründe devam etmek için, 1996’da, Koçbank’a transfer olmuştur. Bankada, Kurumsal ve Ticari Krediler Tahsis ve Satış Yönetimi ardından, 2003 yılında KoçFaktor Kredi Tahsis ve Risk İzleme Bölüm Yöneticisi, 2004’de Koçbank Kurumsal Bankacılık Satış ve Kredi Destek Yöneticisi, 2005’de Koç Finansal Kiralama A.Ş. Risk İzleme Grup Yöneticisi vekili olarak görev almıştır. 2006 yılında, Yapı Kredi- Koçbank birleşmesi sürecinde Banka’da Taksim Bölge Kurumsal, Ticari ve Kobi Kredi Risk İzleme Bölge Yöneticiliği yapmıştır. Bu süreçte, iki bankanın entegrasyon çalışmasında aktif rol almış ve sorumlu olduğu bölge bazındaki tüm şubeler ile Genel Müdürlük arasındaki koordinasyonu ve aktif risk izleme yönetimini sağlamış olmanın yanı sıra bankanın otomatik risk izleme sistemi ve stratejilerinin tüm şubelere öğretilmesine yönelik eğitimlerde de banka içi eğitmen olarak görev almıştır. 2008 yılında, Yapı Kredi Bankası  Kurumsal, Ticari ve Kobi Kredi Risk İzleme Bölüm Başkanlığı görevine terfi etmiştir. Bankanın mevcut izleme sisteminin geliştirilmesine yönelik Mc Kinsey & Co ile yürütülen projelerde de süreç dahilinde görevler almıştır.  

2011 yılında bankacılık kariyerinden ayrılarak mesleki birikimini, banka ve firmalara aktarmak amacıyla, eğitmenlik ve danışmanlığa başlamıştır. 

Vizyonu doğrultusunda, kendi değerleri ve güçlü yönleriyle mutlu olacağı, akışta bir yaşam hedefleyen Özlem, 2016 yılında, Flow Coaching Institute’ta ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlamış; FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. Praktikum ve Süpervizyon modulünü de tamamlayarak, takip eden süreçte ICF PCC unvanını almıştır. Bu sayede, edinmiş olduğu koçluk bakış açısıyla profesyonel hayattaki yöneticilik birikimini birleştirme imkanına kavuşmuştur. Yüksek aktarma motivasyonu ile yönetici koçluğu ve mentorluğu yapmaktadır. Bunların yanı sıra, gönüllülük esasına dayalı olarak görev aldığı birçok sosyal sorumluluk projelerinde de çok sayıda kişiye dokunarak koçluk ve mentorluk süreçlerinden faydalanmalarını ve farkındalıklarının artmasını sağlamakta olup, 1.500 saatin üzerinde koçluk tecrübesi bulunmaktadır. Hayat boyu eğitim ve gelişime olan inancı doğrultusunda, İ.Ü. AUZEF programı Felsefe Bölümü’nü de öğrenim hayatına eklemiştir.  

Halen Flow Uluslararası Koçluk Okulu eğitmenlerinden olup, Flow bünyesinde; Koçluk, Koçvari Liderlik, Mentorluk, Tersine Mentorluk, Liderlik ve Yöneticilik Programları, Finansal Yönetim, Kredi Risk Yönetimi ve Bankacılık üzerine eğitimler vermektedir. 

İyi derecede İngilizce bilen Özlem, evli ve bir kız çocuğu annesidir. 

 

Emine Sever, FCPC

Mentor, Koç, Danışman, Assessor

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu olan Emine Sever, Destek Bilgisayar’da Sistem Analisti ve Programcı olarak iş hayatına başlamıştır. Ardından, Eğitim Uzmanı olarak görev aldığı Ereğli Demir Çelik Fabrikaları’nda, Eğitim Şefi ve Eğitim Müdür’ü olarak farklı konularda, birçok başarılı projede önemli roller üstlenmiştir.  

Daha sonra bir eğitim ve danışmanlık kurumunda, birçok sektörden önemli kuruluşların çalışanlarının ve yöneticilerinin gelişim alanlarının tespit edilmesi projelerinde Assessor unvanıyla çalışma hayatına devam eden Emine, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans ve İşletme Programı üzerine Doktora’sını da tamamlamıştır. Çalıştığı kurumlarda iç eğitmen ve iç mentor yetiştirme programlarına destek vermiştir. Eğitim faaliyetlerinde uygulanabilecek oyunları ve analizlerini içeren bir kitap projesinde ortak yazar olarak çalışmıştır. Mühendisler Derneğinde 2 yıl süreyle ilk ve tek kadın Başkan olarak görev almıştır. 

Edindiği bilgi ve deneyimleri paylaşmaktan mutluluk duyan Emine, gönüllü olarak İTÜ Mentorluk ve Mentor Danışmanlığı gibi görevlerde etkin rol almaktadır.  ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu Flow Coaching Institute ile tamamlayıp FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. NEO PI-R Kişilik Envanteri Yetkin Kullanıcı sertifikasına sahiptir. Aynı zamanda amatör dublaj çalışmaları, yaratıcı eğitim oyunu tasarlama gibi çalışmalar da yapmaktadır.  

Aktif olarak koçluk çalışmalarına devam eden Emine’nin eğitim verdiği konular arasında; mentorluk, ofis programları, yaratıcı düşünme teknikleri, mülakat teknikleri, girişimcilik, problem çözme, takım olma, iletişim, örgütsel bağlılık ve etkin konuşma becerileri vb. konular yer almaktadır. 

İpek Çıtak FCPC

Profesyonel Koç, Eğitmen

1990 yılında, İTÜ- Tekstil Mühendisliği’nden mezun oldu. Yaklaşık 15 yıl, tekstil sektöründe çeşitli kurumlarda Planlama Md, Kalite Yönetim & Güvence Md. , İmalat Md., İhracat Md., Fabrika Teknik Md.  ve Fabrika Md. pozisyonlarında hizmet verdi.

2009 – 2019 yılları arasında, Doğrudan Satış sektörüne transfer olarak, Oriflame Türkiye’de, 16 ili kapsayan Orta Anadolu Bölgesi/ Kıdemli Satış Müdürü göreviyle, profesyonel iş hayatına devam etti. Bu süre zarfında, % 85’ni serbest  girişimci kadınların oluşturduğu 225 000 kişilik Türkiye satış gücünün %20 sinden sorumlu olduğu kitleyle yakın temaslı çalışırken, kişilerin kendi potansiyellerini fark etmeleri ve bunu ortaya çıkararak hayatlarındaki değişimi oluşturmalarına profesyonel rehberlik yaptı ve bu dönüşümlere yakınen şahit olmaktan oldukça etkilendi.

Hayattaki amacını; insanların arzu ettikleri yönde ilerlemelerine, farkındalık kazanmalarına ve fark yaratmalarına kılavuzluk ederek, hayatlarına değer katmak olarak ifade eden İpek; hayatta, anlamlı ve kıymetli izler oluşturabilmek için, FLOW Coaching Institute’ta ICF ACTP Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlamış; FCPC unvanını alarak Profesyonel Koç olmuştur. FLOW Eğitmeni ve Koçu olarak görev almaktadır.

Farkındalık, Dönüşüm ve Girişim odaklı Profesyonel Koçluğun yanısıra, Kişisel girişimi olana Coaching& Training by İPEKÇITAK çatısı altında, Marka Kültürü Yaratmak, Liderlik, İlişki Yönetimi, Değişim Yönetimi, 3D+1A Yönetim, Gelecek Tasarımı, Dönüşüm Pusulası, Neden’ini Bulmak & Ikigai, Farkındalık 101, Sürdürülebilirliğin Başarı Kod’ları konularıyla, Doğrudan Satış sektörüne yönelik ise  Network Marketing101, Doğrudan Satışta Liderlik ve  Büyüme, Sürdürülebilir Kariyer Akademisi ‘90 günlük Oyun gibi temalar kapsamlı eğitimler vererek, profesyonel kariyerine devam etmektedir. Ayrıca, Doğrudan Satış sektörü’nde Network Marketing Mentorluğu yapmaktadır. “Dönüşümün Tasarım Pusulası”  adlı podcast serisini yürütmektedir.

2022 Ocak’dan beri, FLOW Coaching Institute bünyesinde, İş ve Satış Geliştirme Ülke Müdürü olarak çalışmaktadır. Eskişehir Teknik Üniversitesi / Tekstil Moda Tasarım Fakültesinde, öğretim üyesidir.

Bir kız çocuğu annesi olan İpek, özellikle, gençleri, girişimci kadınları hedefleyen, ilgili sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak, Gönüllü Koçluk, Eğitmenlik ve Mentorluk yapmaktan oldukça keyif almaktadır. Bu kapsamda,

 • İTÜ Mezunları Derneği- Mentorluk Programında, Mentorluk ve  Mentor Danışmanlığı yapmakla birlikte, İTÜ MD -ARI AKADEMİ platformu kurucusu ve  yönetim kurulu üyesi olarak görevini sürdürmekte,
 • Çeşitli Kuluçka ve İnovasyon merkezlerine destek vermekte,
 • TTGV Xnovate, PactPort, Fellow kapsamında kominite üyesi olarak çalışmakta ve  FLOW Coaching Institute sosyal sorumluluk projelerinde ( Kızlar Sahada, Üniversite iş birlikleri ), aktif sorumluluk ve rol almaktadır.

Görkem Arısoy, FCPC, ACC

Profesyonel Koç, Eğitmen

2004 yılında Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ( ÇEKO ) bölümünden mezun olduktan sonra kurumsal iş hayatına adım atmıştır. Türkiye’nin önde gelen yerli ve çok uluslu şirketlerindeki 14 yıllık kurumsal kariyerine halen aktif olarak devam etmektedir. Kurumsal iş hayatının ilk 2 yılını satış yöneticisi olarak sahada sıcak satış yaparak geçirmiştir. Bu dönemde perakende ve üretim sektörü olmak üzere 2 farklı hinterland ve müşteri profili ile çalışmıştır. Ardından toplam 8 yılını Akbank bireysel, kobi ve ticari gibi farklı segmentlerdeki saha satış yöneticilerinin performans artışlarından sorumlu, genel müdürlük satış koçu görevinde çalışmıştır. Şuanda, Vodafone Büyük Müşteriler Satış Müdürü olarak liderlik ettiği ekibinin tüm hedef performanslarından sorumlu olarak kurumsal iş hayatına devam etmektedir. 

Koçluk kariyerine ICF Akredite Flow Coaching Institute ile başlayan Görkem, koçlukta derinleşmek üzere praktikum sürecini ve ACTP sertifikasyonunu tamamlamıştır. Daha sonra ACC unvanını da alarak hem bireysel hem kurumsal alanda koçluk desteği sağlamaktadır. 

Hem bireysel hem de kurumsal alanda koçluklarına devam eden Görkem’in amacı; Koçluk yetkinliklerini kendi kariyer, özel ve sosyal hayat gibi alanlara taşımak ve de seansları aracılığıyla danışanlarında farklılık yaratmaktır. Bunu sağlamak için benimsediği FLOW ekolünü, profesyonel tecrübesi ile birleştirerek koçluğun kişide sürekli katma değer yarattığına inanmakta ve istenen hedeflere ulaşmak kadar, o noktada kalıcı ve sürdürülebilir olmanın da önemine odaklanmaktadır. 

Alp Aktaş, CPA, FCPC

Mali İşler ve Finans Danışmanı, IFRS Eğitimcisi

Alp Aktaş Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olduktan sonra çalışma yaşamına 1997 yılında Arthur Andersen (sonrasında Ernst & Young) şirketinde vergi denetçisi olarak başlamış, 1997-2003 yılları arasında, vergi denetimi ve danışmanlık hizmetleri bölümünde yönetici olarak çalışmıştır. 2003-2005 yılları arasında Arkas Holding’de iç denetim bölümünde görev yapmıştır. 2005-2012 yılları arasında General Elektrik firmasının Uçak Motorları, Aydınlatma ve Enerji gruplarında bölgesel finans yöneticisi olarak çalışmıştır. 2012 yılında Vergi, Muhasebe, Denetim, Raporlama uygulamalarına yönelik Mali Danışmanlık ve Eğitim hizmetleri konusunda faaliyet göstermek üzere kurulan ACT Mali Müşavirlik firmasının kurucu ortağıdır.

2004 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanını kazanan Alp Aktaş, 2007 yılında dış ticaret uzmanı sertifikası, 2008 yılında Lean-Six Sigma yeşil kuşak sertifikası, 2009 yılında proje yönetimi sertifikası, 2012 yılında ise Kobi-TFRS eğitmeni ve Türk Ticaret Kanunu eğitmeni sertifikası almıştır. Ayrıca, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim dalı Mali Hukuk Programından “Teknoloji Serbest Bölgesi’nde Uygulanan İstisna, Muafiyet ve Destekler” isimli tezi ile yüksek lisans derecesi kazanmıştır.

Vergi, Vergi Teşvik ve Destekleri, Muhasebe, yerel ve uluslararası Raporlama (USGAAP, IFRS), dış ticaret, bağımsız denetim, iç denetim ve proje yönetimi konusunda uzmanlığı bulunan Alp Aktaş’ın Yaklaşım ve vergide gündem isimli dergilerde birçok makalesi yayımlanmıştır. 2011 yılından itibaren TÜRMOB ve İstanbul Mali Müşavirler odası programları kapsamında Vergi, Türk Ticaret Kanunu ve Uluslararası Raporlama konularında eğitim ve seminerler vermektedir. Kariyeri boyunca, Uluslararası firmalarda finansal ve mali süreçlerin yönetilmesi ve raporlanması görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca, KOSGEB, TÜBİTAK ve AB Projelilerinde mali sorumluluk ve proje koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş, Teknoloji Geliştirme Bölgesinde ve Serbest Bölgelerde faaliyet gösteren firmalarda üst düzey yöneticilik yapmış, finansal, mali ve insan kaynakları süreçlerinin yönetimi, verimlilik ve inovasyon projelerinin geliştirilmesi ile Ar-Ge Merkezi kuruluşlarında danışmanlık görevi almıştır.

Evli ve bir çocuk babası olan Alp Aktaş, iyi derecede İngilizce bilmektedir. İstanbul Mali Müşavirler Odası, Türkiye İç Denetim Enstitüsü, YASED Dış Ticaret ve Gümrükler Çalışma Grubu Üyesidir.

Saime Ataman

Akademik Programlar Asistanı

Çalışma hayatına kamuda başlayan Saime Ataman, çalışma hayatı sırasında Türkiye’de yeni uygulanmaya başlayan TKY (Toplam Kalite Yönetimi) eğitimini aldı ve bunun çalıştığı kurumda ve bağlı bazı kurumlarda uygulanması için çalışmalarda bulundu. İnsanın daima gelişen, değişen ve yaratıcı bir varlık olduğuna ve bu yönünün sürekli beslenmesi gerektiğine inanan Saime, resme olan sevgisi ve merakı nedeniyle bir yandan da resim dersleri alarak resim çalışmalarına başladı. Kamuda uzun yıllar çalıştıktan sonra 2008 yılında emekliye ayrılarak Vancouver’a gitti. Burada hem İngilizce’sini geliştirmek için dil eğitimi aldı hem de resim çalışmalarına devam ederek çeşitli sergilere katıldı.

Vancouver’dayken FLOW Coaching Institute ile tanışan Saime, 2009 yılında FLOW Coaching Institute ekibine katıldı. FLOW Coaching Institute’ta çalıştığı süre içinde “Kreatif Koçluk’un, kişilerin gerek kendi kişisel gelişiminde, gerekse çevresine katkılarını fark ederek Kreatif Koçluk eğitimi aldı ve öğrenci koç oldu.

2013 yılında Gümüşlük-Bodrum’a yerleşen Saime, FLOW Coaching Institute ile çalışmalarına Bodrum’dan devam etmektedir.

Bir çocuk annesi olan Zeynep, bankada çalıştığı yıllarda kurum içinde verdiği eğitimlerin, ilham alma ve ilham verme değerlerini desteklediğini ve kendisine çoşku kattığını keşfetmiş, bankacılık ve çeşitli sektörlerde eğitmenliği sürdürmüştür. Eğitim sektöründeki kariyerine devam ederken, kendisini daha derinleştirdiğine inandığı ve ICF (International Coaching Federation) tarafından akredite koçluk eğitimini 2013 yılında CTI (Coaches Training Institude)’da tamamlayan Zeynep, 2014 yılında ise ORSC (Organisation& Relationship Systems Coaching) Takım Koçluğu Temel Esaslar Modülü’nü bitirmiştir. Halen FLOW Coaching ve Leadership Institute ile koçluk ve eğitim çalışmalarına devam eden ve 600 saatin üzerinde kurumsal koçluk tecrübesi bulunan Zeynep’in eğitim verdiği konular arasında; koçluk, mentorluk, satış, zihinsel hazırlık, geri bildirim, kişisel liderlik vb. konular yer almaktadır.

George Phipps, MA, PCC

Akademik Programlar Danışmanı, Proje Yöneticisi

İskoçya’da doğmuş ve orada eğitim görmüştür. 1980’de Afrika’ya oradan da 1997’de Kanada’ya yerleşmiştir. Bilgi Teknolojileri üzerine yoğunlaşmış, pek çok kurumsal firmada ve sivil toplum kurumunda; çeşitli danışmanlıklar, proje yöneticiliği, teknik destek, üst yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. 2008’de Royal Roads Üniversitesi’nde Liderlik yüksek lisansını tamamladıktan sonra kariyerinde değişime ihtiyacı olduğuna karar vermiş ve 2009’da bu yola çıkmış; Profesyonel Koçluk Eğitimini tamamlayarak organizasyonel gelişim ve eğitim alanında İnsan Kaynakları Danışmanlığı dünyasına girmiştir. 30 yılı aşkın bir süredir profesyonel hayatın içinde olan George, pek çok özel kurumda ve sivil toplum kurumunda çalışmıştır. Bankacılık, eğitim, taşımacılık, araştırma, petrol, sigortacılık, yüksek teknolojiler, sağlık hizmetleri gibi pek çok farklı sektörde görev yapmıştır.

Özel tecrübe alanları:

 • Proje Yönetimi
 • Program geliştirme (koçluk, mentorluk, stratejik planlama ve değişim)
 • Fasilitasyon
 • Strateji Planlama
 • Çatışma Yönetimi
 • Koçluk
 • Eğitim
 • Değişim Yönetimi
 • Takım Oluşturma

Yakın Zamandaki Başarıları:

 • ‘Mentorluk gelişmekte olan liderleri nasıl destekler’ Yüksek lisans tezini tamamlamıştır.
 • 2008’de Vancouver Coastal Health IT bölümünde mentorluk programını geliştirmiştir.
 • 2009’da Phipps Eğitim Hizmetlerini kurmuştur.
 • 2010’da Allied Sağlık için for Allied Health at VCH & FH (2010) kariyer basamakları ve başarı programı planlamasını geliştirmiştir.
 • 2011’de British Columbia Üniversite’sinde kariyer planlama programı, çeşitli workshop programları, eğitim modülleri ve sunumlar geliştirmiştir.

Sue Sheldon, B.Sc. ,MCC

Profesyonel Koç, Eğitim ve Gelişim Direktörü

Sue Sheldon, insanları olabilecekleri en iyi noktaya getirme konusunda başarılı olan müşfik, enerjik bir koç ve danışman olarak kendini tanımlamaktadır. Kendisinin satış ve pazarlama konusundaki geçmişi müşterilerinin hedeflerini ve stratejik mesleki amaçlarını bir araya getirmeleri konusunda yardımcı olmaktadır.

San Rafael Kaliforniya’daki, Koçları Eğitim Enstitüsü’ndeki profesyonel koçluk eğitimini tamamlamasından sonra Uluslararası Koçluk Federasyonu’ndan aldığı Uzman Koçluk Sertifikası ile yetkilendirilmiştir. Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun Toronto bölgesinin bir üyesi olarak, aylık etkinlik programları, özel etkinlikler ve iki yılda bir düzenlenen inzivaya çekilme etkinliklerinin tasarlanması ve gerçekleştirilmesinde lider rol oynamaktadır.

1997’den bu yana koçluk; Sue’nun çalışmalarının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Danışanlarının kendi değer yargılarını netleştirmelerine, yaşam amaçları ile tekrar bağ kurmalarına, değer yargılarılarıyla uyumlu bir şekilde istedikleri sonucu yaratarak harekete geçmelerine yardımcı olmak için danışanlarıyla işbirliği içinde çalışmaktadır. Sue’nun mesleki amacı, danışanlarının performansları ve kendilerini en üst düzeye ulaşmalarını optimum hale getirerek bireylerin kapasitesini açığa çıkarmaktır. Sue Sheldon LCBO’daki koçlar takımında yer almasına ek olarak, 2013 yılında Türkiye’de Işıkkent Okulu’ndaki çalışmalarıyla koçluk yoluyla mükemmellik ve başarıya ulaşmasının bir göstergesi olarak “ Prisma “ ödülünü almıştır. Yaşam boyu öğrenmeye dair süregelen bağlılığının bir parçası olarak, Psikolojik Danışmanlar Yayınlarından, Myers-Briggs Tip Göstergesini Uygulama Sertifikasını almıştır. Bu yöntemi uygulamadaki odağı, iş ortamındaki farklılıkların etkili yönetimi ve bunun iş ilişkilerine etkisi konusunda bireylere yardımcı olmaktır. Ayrıca bir yıllık Co-aktif Alan Liderlik Programını başarı ile tamamlaması Sue’nun bir lider olarak etkisini anlamasında netlik kazanmasına yardımcı olmuştur. Koçluğa ve işyerinde koçluk becerilerinin faydaları ve etkisine olan tutkusu ile işyerinin insancıllaştırılması hedefiyle, sosyal ve mali sorumlulukların dengesini bulmak üzere girişimci ve müteşebbislerle çalıştıkça, tecrübelerini arttırmaya devam etmektedir.

Mesleğe başlamasından bu yana, Kanada, Amerika, İngiltere, Fransa, Tayvan’da eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermiştir. 2017 yılında Flow Coaching Institute ile yolları kesişmiş olan Sue Sheldon FLOW Coaching, & Leadership Institute ile birlikte uluslararası deneyimlerini Eğitim ve Gelişim Direktörü olarak paylaşmaya devam etmektedir.

M. Ayhan Dayoğlu, ACC

Profesyonel Yönetici Koçu, Eğitmen

Ayhan Dayoğlu, 1988 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden (YTÜ) Makina Mühendisi olarak mezun olmuştur. Daha sonra YTÜ ve Sabancı Üniversitesi’nden sırasıyla MBA ve Executive MBA derecelerini almıştır.

Ayhan, 1992 yılında Daf Bus ve Thermo King’den sorumlu satış sonrası servis müdürü olarak Boronkay’da çalışmaya başladı. 1998 yılında yedek parça ve satış sonrası hizmetler müdürü olarak Sabancı Holding’e ait Temsa’ya geçti. Daha sonra Türkiye pazarında satış, pazarlama, satış sonrası servis & yedek parça aktivitelerinden sorumlu otobüs grubu yönetici direktörü oldu ve Adana’ya taşındı. Ayhan, daha sonra Temsa Egypt’in genel müdürlüğüne atandı ve Ekim 2011’e kadar Kahire’de yaşadı.

Temsa’da geçen uzun ve eğitici dönemden sonra Ayhan, Sabancı Holding ve Ageas’ın hissedarı oldukları Aksigorta’ya icra kurulu üyesi ve hasar ve operasyondan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak atandı. Ayhan, Aksigorta’da 350 milyon USD’lik hasar bütçesini yönetti ve şirketin büyüme ve kârlılığını desteklemek için hasar ve sağlık operasyonlarını yeniden yapılandırdı.

Ayhan, kuruluşların yıkıcı zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için 2016 yılında Arkeon Danışmanlık Ltd. Şti.’yi kurdu. Belirsiz dönemlerde şirketler için inovatif yaklaşım sergileyerek gerekli çalışmaları yapma konusunda en önemli konunun üretken / mutlu çalışanlar olduğuna inanan Ayhan çevresindeki insanların becerilerini geliştirmeye odaklanmaktadır.

ACTP onaylı Gestalt Koçluğu, Gestalt Group Koçluğu, Flow Takım Koçluğu ve Adizes Entegratör Programlarını tamamlayan ve yönetim ve strateji alanında doktora çalışmasına devam eden Ayhan 1.500 saatin üzerinde bireysel ve kurumsal grup koçluk, mentorluk ve eğitici koçluk tecrübesine sahiptir.

Hali hazırda Ana Sigorta A.Ş. yönetim kurulu üyesi olan Ayhan evli ve bir çocuk babasıdır.

Abdurrahman Özciğer, FCPC, ACC

Profesyonel Yönetici Koçu, Eğitmen

1987 yılında, Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 1990 yılında Yapı Kredi Bankasında Müfettiş Yardımcısı olarak iş yaşamına başlamıştır. 1990-1998 yılları arasında Vakıfbank’ta Müfettiş ve Kredi Kartları Merkezi’nde Müşteri İlişkileri Müdürü olarak çalışmıştır. 1998-2002 yılları arasında Alternatifbank’ta Bireysel Operasyon Müdürü olarak çalışmıştır. 2002-2006 yılları arasında Koçbank’ta Kart Operasyon Müdürü olarak çalışmıştır. 2006-2013 yılları arasında Şekerbank’ta Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2014-2016 yılları arasında Şeker Finans’ta Genel Müdür olarak çalışmıştır. Ayrıca 2010-2016 yılları arasında Şeker Yatırım, Şekerbank Kıbrıs, Şeker Finans ve Kredi Kayıt Bürosu AŞ’de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 

Eylül 2016’da, Flow Coaching Institute’ta ICF onaylı Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu programını tamamlamıştır. Koçluk, mentorluk, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Koçluk ve Mentorluk ilgi alanları; Kariyer Koçluğu, Yönetim Koçluğu, Üst Yönetim Koçluğu ve Takım Koçluğu’dur. Eğitim ve danışmanlık ilgi alanları ise Yönetim& Liderlik, Strateji & İş Geliştirme, Pazarlama & Satış, Beceri Gelişimi, Bankacılık& Finans’tır.

Zafer Şenler, FCPC

Profesyonel Yönetici Koçu, Eğitmen

Zafer Şenler 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi İ.İ.B.F. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde MBA programını tamamladı.

Profesyonel kariyerine 1990 yılında, Sabancı Holding şirketlerinden Aksigorta’da pazarlama uzmanı olarak başladı. 1993-96 yıllarında inşaat malzemeleri üretim ve satışı ile ilgilendi. 1996 yılında Aksigorta’ya dönüş yaptı ve Tahsilat ile Acenteler Satış ve Pazarlama departmanlarında müdür olarak görev yaptı. 2003 yılında, Türkiye’de yeni başlayan bir sektör olan bireysel emeklilik sektörüne transfer oldu ve Ankara Emeklilik A.Ş.’de (bugünkü Aegon Hayat ve Emeklilik A.Ş.) satıştan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini üstlendi. 2005’den 2009 yılının sonuna kadar geçen dönemde tekrar Aksigorta A.Ş.’ye katıldı ve en son Hasar ve Operasyonlardan sorumlu genel müdür yardımcısı iken, Türkiye’de yeni bir oluşum içindeki Liberty Sigorta A.Ş.’ye, hasar, operasyon ve alternatif dağıtım kanallarından sorumlu genel müdür yardımcısı olarak geçiş yaptı. Burada 4 yıl görev yaptıktan sonra, profesyonel yöneticilik kariyerine son verdi ve yönetim danışmanlığı alanında faaliyet gösterdi.

Kariyeri boyunca, satış ekiplerinin ve yüzlerce acentenin performanslarını arttırma ile müşteri memnuniyetini sağlama sorumluluklarını üstlendi. Bu sorumlulukları yerine getirirken, acentelerin ve ekip üyelerinin eğitimlerinde aktif rol aldı. Hasar sürecinde yer alan bütün iç (hasar ekipleri, çağrı merkezi) ve dış (eksperler, servisler, yedek parça tedarikçileri, hastaneler vs) kaynakların koordinasyon ve yönetimi ana konuları idi.

Flow Coaching Institute ile 2015 yılında yolları kesişen ve 2016 yılında ICF Akredite FCPC profesyonel koç sertifikasına sahip olan Zafer’in yoğunlaştığı ana konular, yönetim, liderlik, satış yönetimi, takım çalışması, müzakere teknikleri, zaman yönetimi ve suistimal ile mücadeledir.