Akredite Koçluk Terminolojisi

Flow Coaching & Leadership Institute​

Flow Koçluk Okulu

Akredite Koçluk Terminolojisi

ICF: International Coach Federation

FCPC : Flow Certified Professional Coach (Leads to ACC & PCC Certification)

FCC: Flow Certified Coach (Leads to ACC Certification)

ACC: ICF Associate Certified Coach

PCC: ICF Professional Certified Coach

MCC: ICF Master Certified Coach

ACSTH: ICF approved Coach Training Program

ACTP: ICF Accredited Coach Training Program

ACTP (Advanced Coach Training Program), Yetkilendirilmiş Koç Eğitim Programı ICF (International Coach Federation) Temel Yetkinlikleri, Etik Kurallar ve ICF koçluk tanımları hakkında kapsamlı talimatları içeren, baştan sona bir koç- eğitim ve değerlendirme programıdır. ICF Akredite Profesyonel Koçluk, yaşam koçluğu dünya çapında en hızlı gelişim gösteren kariyer alanlarından birisidir. ICF akredite koçluk okullarından mezun olan profesyonel koçlar, danışanlarına anlamlı ve sürdürülebilir yardımlar sunabilmek için özel eğitimler, araçlar ve yöntemlerle eğitilirler.  

ICF onaylı uluslarası koçluk okulu, FLOW Coaching Institute; Temel Koçluk eğitiminin yanı sıra, mentor koçluk, gözlemlenen koçluk seansları ve öğrencilerin profesyonel koçluk yeterliliğini değerlendiren kapsamlı bir final sınavını içerir. Tüm dünyada geçerli FLOW Koçluk Okulu Sertifikasını alan Koçlar, Yaşam Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Kurumsal Koçluk, Performans Koçluğu, Akış Koçluğu, İşletme Koçluğu, İlişki Koçluğu, Satış Koçluğu, Takım Koçluğu ve Ebeveyn Koçluğu gibi alanlarda yetkinlikleri doğrultusunda uzmanlaşabilir.

FLOW Coaching Institute ICF onaylı ACTP sertifikasyonlu ‘Koçluk Okulu’ndan mezun olanlar, ACTP yolunu kullanarak bireysel ICF unvanları için başvurabilirler.

Bilgi Alın