Koçluk Felsefemiz

Flow Coaching & Leadership Institute​

Koçluk;

 • Danışanın gelişmesine
 • Yeni bir beceri, yetkinlik veya davranış geliştirmesine,
 • Kendisi için koyduğu hedeflere ulaşmasına veya
 • Bir problemini çözmesine destek olmaktır. 

Koçluk tavsiye, terapi ya da psikolojik danışmanlık değildir. Profesyonel çerçevede ilerleyen bir yol arkadaşlığıdır.

 • Danışanın değişim niyetinin ciddi olması,
 • Öğrenmenin yeni yollarını denemeye istekli olması,
 • Kendisini ortaya koyma iradesinde olması

gereklidir.

 • Koçun temel hedefleri;

  • Performansı geliştirmek,
  • Davranış değişimi yaratmak,
  • Beceri geliştirmek,
  • Değişimi yönetmesini sağlamaktır.

  Mentorun temel hedefleri ise; mentinin kişisel ve kariyer gelişimine rehberlik yapmak ve desteklemektir. Koçlukta gönüllülük zorunlu değildir, mentorun gönüllülüğü esastır. Koçun odak noktası; problemler, vizyon, hedef odaklı gelişim, performans, spesifik gündem- danışanın gündemidir. Mentorun odak noktası kariyer gelişimi, yeni ekibin kurumu anlaması, tanıması ve sosyalleşmesidir. Aynı zamanda, kariyer merdiven planlaması ve bilgi transferidir.

Temel koçluk türlerinde odak noktasına göre farklılıklar olmakla birlikte temelde süreç aynıdır.

 • Kendine ait geliştirdiği ekolüyle, dünyada sayılı , Türkiye’de ise, 5 Koçluk Ekolünden biridir.
 • Pozitife odaklı, bütünsel kapsayıcılık ve bakış açışı temelli koçluk ve liderlik eğitimleri düzenlemektedir.
 • Flow Coaching Institute Koçluk Modeli, performansı akışkanlaştırmak üzere kişinin potansiyelini ortaya çıkartır ve geliştirir.
 • Flow Koçluk Modeli, iş yaşamında ve kişisel yaşamda pozitif değişimi kolaylaştırmak ve tasarlamak amaçlı farkındalık, algı, anlayış, motivasyon ve becerilerinin gelişimini sağlar.
 • Flow Koçluk Modeli; çağımızın insanının ve günümüz iş yaşamının zorlu koşullarının gelişim ihtiyaçlarını temel alarak geliştirilmiş en son teknolojiye sahip özgün bir koçluk yaklaşımıdır.
 • Flow yaklaşımında insanın bütünsel duruşuna koçluk yapmak öne çıkar. Flow Koçu geçmişe değil, geleceğe bakan gözle yaklaşır.
 • Flow Koçlarını benzersiz kılan önemli unsurlardan biri, konu ya da kişinin kim olduğundan bağımsız olarak, özgüvenle koçluk yapabilecek donanımı sağlamalarıdır.
 • Flow Koçları, gelenekçi koçlardan farklı olarak günümüzün iş yaşamı ve özel yaşamında tatmin ve verimlilik ile sürekli gelişimi yakalamakla ilgilenen bilim adamı Mihaly Csikszentmihalyi tarafından geliştirilmiş FLOW modeli prensip ve ilkelerini uygulayarak danışanlarına destek olurlar.
 • Flow Koçu ile yapacağınız Birebir Koçluk Çalışması ile

  • Arzuladığınız hayatı şekillendirecek,
  • Hedeflerinizi belirleyecek,
  • Farklı çözüm yolları keşfedecek,
  • Değişik bakış açıları geliştirecek
  • Planlarınızı kararlılıkla uygulayacaksınız.
 • Çalışmaya başlamak için Danışan hali hazırda bir psikiyatrik tedavi altında olmadığını beyan eder. Danışan tedavi görüyor ise psikiyatristinden koçluk hizmeti alabileceğine dair imzalı bir izin belgesi sunarak Koçluk alabilir. Aksi durumda Koçlarımız sorumluluk kabul etmez.
 • Danışan tarafından verilen tüm bilgiler kesinlikle gizli kalacaktır. Flow Koçları, Danışanın izni olmadan üçüncü kişilerle hiçbir bilgiyi paylaşmaz.

 • Birebir koçluk görüşmeleri ofisimizde yüz yüze veya çevrimiçi olarak uzaktan görüntülü olarak yapılmaktadır.  

Evet, yapabiliriz. Böyle bir durumda Koçlarımızın koçluk desteği verecekleri mekana gidiş ve ofise dönüş ulaşımı için harcadıkları zamanı çalışmalara ilave ediyoruz.

Görüşmeleri yüz yüze ya da çevrimiçi olarak yapıyoruz. Zaman ve mesafe nedeniyle yüz yüze gelmenin zor ya da olanak dışı olduğu durumlarda çevrimiçi (Skype, Zoom, Microsoft Teams, vb) veya telefon görüşmeleri ile ilerlemeyi öneriyoruz.

Çalışma sayısı Danışan’ın çözmek istediği konuya ve çözüm konusundaki becerilerinin yeterliliğine bağlı olmakla birlikte ortalama altı görüşme başlangıç için genellikle yeterli oluyor. Çalışmaya başladıktan sonra arzu edilen gelişim seviyesine ulaşmak için Danışan’ın sonuç alma hızına bağlı olarak görüşme sayısı düşürülebileceği gibi arzu edildiğinde arttırılabilir.

Aksi kararlaştırılmadığı sürece 60 dakikalık oturumlar ile ilerliyoruz.  

Danışanın dönüşüme ve çözüme hazırlığını göz önünde bulundurarak Temel ve Yoğun olmak üzere iki program öneriyoruz.

“Temel Program” dahilinde ayda iki kere, “Yoğun Program” dahilinde ise ayda dört görüşme yapıyoruz.

Evet. Koç ile Danışan’ın uyumu en önemli konuların başında gelir. Bu nedenle en iyi uyum için koç  adaylarıyla birer adet ücretsiz kimya görüşmesi yapabilirsiniz.

Görüşme gün ve saatini Danışan ve Koç birlikte belirliyor. Danışan’ın mutabakatıyla tesis edilen görüşme tarihini değiştirmek istemesi durumunda 24 saat öncesinden bilgi vermesi gerekir. 24 saatten daha kısa sürede iptal edilen görüşme yapılmış olarak sayılır. İptal edilen görüşme ile ilgili planlama Koçlarımızın takvimlerinin uygunluğuna göre en kısa süre için yapılır.

Görüşmede konularını Danışan belirler. Ancak bir önceki görüşmede alınan kararlar, yapılacak görevler, vb. Koç tarafından sorgulanır. Koç görüşmenin faydasını en üst seviyeye çıkartmak için sorular sorarak danışanın farkındalığının artmasına yardım eder.

Dönüşüm sorumluluğu Danışan’ındır. Bu nedenle Danışan’ın görüşmeye hazırlıklı gelmesi esastır. Bunun için Flow Koçu Danışan’dan görüşmeye gelmeden en az iki gün önce konusunu bildirmesini ister. Danışan görüşmeye geldiğinde arzu ederse konuyu değiştirebilir.

Görüşmelerin dışındaki zamanlarda ihtiyaç halinde koçunuz ile görüşebilir, danışabilirsiniz. Bunun için koçun müsait olması esastır. Bu görüşmeler sürecin bir parçasındır.

Koçunuzla e-posta ve telefon ile iletişim kurabilirsiniz. Koçunuz müsait olduğunda size geri dönecektir.

Acil bir durumda koçunuz ile telefon ile irtibat kurabilirsiniz. Koçunuz telefonuna cevap veremiyorsa sms ve/veya Whatsapp ile kendisine ulaşabilirsiniz.

Güncel fiyatları öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

info@in-flowtr.com

0 850 309 86 04

 • Flow Certified Coach (FCC) : 60 saatlik özel koçluk eğitimini tamamlamış.
 • Flow Certified Professional Coach (FCPC) : 125 saatlik özel koçluk eğitimini tamamlamış.
 • Associate Certified Coach (ACC) : 60 saatlik özel koçluk eğitimini ve 100 saatlik fiili koçluk deneyimini tamamlamış.
 • Professional Certified Koç (PCC) : 125 saat özel koçluk eğitimini ve 500 saat fiili koçluk deneyimini tamamlamış.
 • Master Certified Coach (MCC) : 200 saatlik özel koçluk eğitimini ve 2.500 saatlik fiili koçluk deneyimini tamamlamış.

Kurumsal indirim talepleriniz için irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca dönemsel olarak sektörlere özel destek kampanyalarımız oluyor. Bu hususta lütfen bizi takip ediniz.

Çoklu veya tekil olarak yapılacak ödemeler çalışmadan en az 24 saat önce banka havalesi veya kredi kartı ile şirketimizin hesabına yapılır. 

Evet. En az dört seans satın alabilirsiniz. Bu durumda indirimli ücret ödersiniz.  İndirim oranları ile ilgili olarak lütfen bizimle iletişime geçin.

Çalışmayı planlanan süreden önce bitirdiğinizde o zamana kadar yapılan görüşmelerin ücreti tahsil edilir. Yaptığınız ön ödeme tutarı çalışmanın bitirildiği günkü ödeme yükümlülüğünüzden fazlaysa, fazla tutar tarafınıza iade edilir.

Çalışmayı planlanan süreden önce bitirdiğinizde o zamana kadar yapılan görüşmelerin ücreti tahsil edilir. Yaptığınız ön ödeme tutarı çalışmanın bitirildiği günkü ödeme yükümlülüğünüzden fazlaysa, fazla tutar tarafınıza iade edilir.

Böyle bir durumun oluşmasını arzu etmeyiz. Ancak  görüşmeden  memnun kalmadığınızı bildirmeniz durumunda ileride planlanan görüşmelerin  ücreti tahsil edilmez ve çalışma sonlandırılır.

Çalışmaya başlamadan önce Danışan ve Flow Koçu genel şartları ifade eden bir sözleşme imzalar.

Fatura yapılan ödeme sonrasında düzenlenir.

Hayır. Ancak akademik çalışmalarda kullanılmak üzere Danışan’ın onayı alınarak ses kaydı alınması talep edilebilir. Böyle bir durumda ses kaydı alma izni için karar danışana aittir.

Böyle durumlar bizi diğer koçlardan ayıran en önemli farklılığımızdır. Koçlarımızın hepsi uzun yıllar şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmış deneyimli profesyonellerdir ve iş hayatları sırasında kazandıkları tecrübe ve bilgi birikimlerini görüşmelerde danışanlarına aktararak, tecrübelerini paylaşarak, kitap/makale önerileri yaparak, vb. ile danışanların takıldıkları noktaları aşarak yollarına devam etmelerine yardım ederler.

Koçluk çalışmasında sorumluluk Danışan’dadır. Bu nedenle Koçlarımız yol gösterirler ama çalışmaya bilfiil katılmazlar.

Evet. Kurumun ihtiyacına göre özel programlar oluşturabiliriz.

Koçlarımız hakkında bilgi almak için web sitemizin Ekibimiz menüsünü ziyaret edebilirsiniz.

Birebir koçluk çalışmaları kişiye özel olarak yürütülür. Bu nedenle sertifika verilmez. Ancak Koçluk, mentorluk ve/veya liderlik programlarımıza katılanlara çalışma sonunda katılım sertifikası verilmektedir.

Flow Coaching Institute’nin ICF onaylı koçluk eğitimlerine katılabilirsiniz.

Kapsamlı bilgi almak
ister misiniz?

Lütfen aklınıza takılanları sormak veya programlarımıza katılmak için iletişim bilgilerinizi gönderin.

Koçluk Okulu

Pozitif ve Sürdürülebilir Sonuçlar İçin Flow Koçluk

Mentorluk Okulu

Flow Coaching & Leadership Institute

Liderlik Okulu

Yönetimin ABC’si ve Liderlik Sanatı

Birebir Koçluk

Yöneticiler için Birebir Koçluk