Hakkımızda

Flow Coaching & Leadership Institute

Hemen Arayın

Kapsamlı bilgi almak
ister misiniz?

Lütfen aklınıza takılanları sormak veya programlarımıza katılmak için iletişim bilgilerinizi gönderin.

Türkiye’nin en büyük 200 firması ile çalışıyoruz.

FLOW Koçluk Modeli, günümüzün iş yaşamı ve özel yaşamında tatmin ve verimlilik ile sürekli gelişimi yakalamakla ilgilenen bilim adamı Mihaly Csikszentmihalyi tarafından geliştirilmiş FLOW modeli prensip ve ilkelerine dayanır.

Bu anlamda, diğer gelenekçi yaklaşımlardan ayrılır. FLOW Koçluk Modeli: çağımızın insanının ve günümüz iş yaşamının zorlu koşullarının gelişim ihtiyaçlarını temel alarak geliştirilmiş en son teknolojiye sahip özgün bir koçluk yaklaşımıdır.

Neden Flow Koçluk?

FLOW Modeli’nin yanı sıra, iş ve özel yaşamda kişiyi çoklu boyutlarda kapsayacak yaratıcı terapi teknikleri; beyin bilimindeki son gelişmeler ve sürdürülebilir stratejiler planlama metotlarını esas alır.

FLOW koçluk yaklaşımı, bağlılık ve memnuniyetin temelinde yatan anlam kavramını vurgular; sürdürülebilirliği sağlamak için kişide var olan çoklu seviyelerin ele alınmasını sağlar.

  • Kendine ait geliştirdiği ekolüyle, dünyada sayılı , Türkiye’de ise, 5 Koçluk Ekolünden biridir.
  • Pozitife odaklı, bütünsel kapsayıcılık ve bakış açışı temelli koçluk ve liderlik eğitimleri düzenlemektedir.
  • Flow Coaching Institute Koçluk Modeli, performansı akışkanlaştırmak üzere kişinin potansiyelini ortaya çıkartır ve geliştirir.
  • Flow Koçluk Modeli, iş yaşamında ve kişisel yaşamda pozitif değişimi kolaylaştırmak ve tasarlamak amaçlı farkındalık, algı, anlayış, motivasyon ve becerilerinin gelişimini sağlar.
  • Flow Koçluk Modeli; çağımızın insanının ve günümüz iş yaşamının zorlu koşullarının gelişim ihtiyaçlarını temel alarak geliştirilmiş en son teknolojiye sahip özgün bir koçluk yaklaşımıdır.
  • Flow yaklaşımında insanın bütünsel duruşuna koçluk yapmak öne çıkar. Flow Koçu geçmişe değil, geleceğe bakan gözle yaklaşır.
  • Flow Koçlarını benzersiz kılan önemli unsurlardan biri, konu ya da kişinin kim olduğundan bağımsız olarak, özgüvenle koçluk yapabilecek donanımı sağlamalarıdır.
  • Flow Koçları, gelenekçi koçlardan farklı olarak günümüzün iş yaşamı ve özel yaşamında tatmin ve verimlilik ile sürekli gelişimi yakalamakla ilgilenen bilim adamı Mihaly Csikszentmihalyi tarafından geliştirilmiş FLOW modeli prensip ve ilkelerini uygulayarak danışanlarına destek olurlar.

Flow Coaching Institute’nin ICF onaylı koçluk eğitimlerine katılabilirsiniz.

Global Koçluk Okulu

ICF onaylı, pozitif koçluk psikolojisi, mentorluk ve liderlik gelişimi sağlayan global ölçekli okul.