Akredite Koçluk Terminolojisi

Flow Coaching & Leadership Institute​

Akredite Koçluk Terminolojisi

ICF: International Coach Federation

FCPC : Flow Certified Professional Coach (Leads to ACC & PCC Certification)

FCC: Flow Certified Coach (Leads to ACC Certification)

ACC: ICF Associate Certified Coach

PCC: ICF Professional Certified Coach

MCC: ICF Master Certified Coach

ACSTH: ICF Approved Coach Training Program

ACTP: ICF Accredited Coach Training Program

Level 1: ICF Akredite Seviye 1 Eğitim Programı

Level 2: ICF Akredite Seviye 2 Eğitim Programı

Level 1 Onaylı Koçluk Eğitimi, özünde, koç adaylarına temel koçluk prensipleri, etik ve başlangıç seviye becerileri kazandırmak yer almaktadır.

Level 2 Onaylı Koçluk Eğitimi, koç adaylarına daha derinlemesine koçluk becerileri, stratejileri ve ileri tekniklerini öğretmeyi amaçlar. Level 2 Koç Eğitim Programı ICF Temel Yetkinlikleri, Etik Kurallar ve ICF koçluk tanımları hakkında kapsamlı talimatları içeren, baştan sona bir koç- eğitim ve değerlendirme programıdır. ICF Akredite Profesyonel Koçluk, yaşam koçluğu dünya çapında en hızlı gelişim gösteren kariyer alanlarından birisidir. ICF akredite koçluk okullarından mezun olan profesyonel koçlar, danışanlarına anlamlı ve sürdürülebilir yardımlar sunabilmek için özel eğitimler, araçlar ve yöntemlerle eğitilirler.  

ICF onaylı uluslarası koçluk okulu, FLOW Coaching Institute; Temel Koçluk eğitiminin yanı sıra, mentor koçluk, gözlemlenen koçluk seansları ve öğrencilerin profesyonel koçluk yeterliliğini değerlendiren kapsamlı bir final sınavını içerir. Tüm dünyada geçerli FLOW Koçluk Okulu Sertifikasını alan Koçlar, Yaşam Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Kurumsal Koçluk, Performans Koçluğu, Akış Koçluğu, İşletme Koçluğu, İlişki Koçluğu, Satış Koçluğu, Takım Koçluğu ve Ebeveyn Koçluğu gibi alanlarda yetkinlikleri doğrultusunda uzmanlaşabilir.

FLOW Coaching Institute ICF onaylı Level 2 sertifikasyonlu ‘Koçluk Okulu’ndan mezun olanlar, Level 2 yolunu kullanarak bireysel ICF unvanları için başvurabilirler.

Kapsamlı bilgi almak
ister misiniz?

Lütfen aklınıza takılanları sormak veya programlarımıza katılmak için iletişim bilgilerinizi gönderin.

Koçluk Okulu

Pozitif ve Sürdürülebilir Sonuçlar İçin Flow Koçluk

Mentorluk Okulu

Flow Coaching & Leadership Institute

Liderlik Okulu

Yönetimin ABC’si ve Liderlik Sanatı

Birebir Koçluk

Yöneticiler için Birebir Koçluk