white_logo

FLOW Coaching International’ın Türkiye’de bir ilke imza attığı ve6 Kasım’da başlamaya hazırlanan ‘Ebeveyn Koçluk Eğitimi’nin tanıtımı geçtiğimiz Cumartesi anne bloggerlarla gerçekleşti.Yoğun katılımın olduğu etkinliğe bloggerlı anneler büyük ilgi gösterdi. FLOWCoaching International Akademik Direktörü Talyaa Vardar tarafından verilen seminerde anneler bir yandan merak ettiklerini sorarken bir yandan da keyifli dakikalar yaşadılar.‘’Liderlik Evde Başlar: Doğru Ebeveynlik’’ana temasıyla gerçekleşen seminerde ‘Çocuğumuzun mizacına uygun doğru ebeveynlik yaklaşımları nelerdir? Ebeveynler olarak, çocuklarımıza nasıl koçluk yapabiliriz? Çocuklarımızı başarılı bir hayata nasıl hazırlayabiliriz? Dört Mizaç nedir ve çocuğumuzun mizacını anlamak neden önemlidir?’ gibi başlıklar konu alındı.

Seminer sonunda memnuniyetlerini dile getiren anne bloggerlar, böyle bir programı Türkiye’ye getirdiği için FLOW Coaching International’a teşekkür ederek, her anne-babayı bilinçli ebeveyn olmaya davet etti.

‘ONA’ ÖZEL İLETİŞİM TARZI

Çocuk yetiştirme ve “Ebeveyn Koçluğu” konusundaki bilgi birikimini Türkiye’deki anne babaların hizmetine sunan Amerika’nın en yetkin Ebeveyn Koçluğu Enstitüsü ACPI ile işbirliğine giden FLOW Coaching International’ın ‘Ebeveyn Koçluk Eğitimi’, “Ebeveyn olmak, sonsuz bir çeşitliliğin bir ucundan tutmak gibi. Çocuğumuzun doğuştan getirdiği mizacı, sadece ona özgün ve standart öğretiler, nasihatler ve kulaktan dolma bilgilerle yoğurmak istemeyeceğimiz kadar özel. Bu nedenle, ebeveyn, onunla iletişim kurmanın ‘ona’ özel yolunu keşfetmelidir. Çocuğumuzu anlamak ve ona özel iletişim tarzını keşfetmek, çocuğumuzun birey olma yolundaki baş etme becerilerini kazanması için ona yapabileceğimiz en değerli yatırımdır” ifadesini vurguluyor.

PROGRAMDA NELER VAR?

Program, ebeveynlere dört ana karakter özelliğinin anlatılması ile başlıyor. Doğru dinleme, gözleme, soru sorma, takdir edici sorgulama ve doğrulayıcı dil kullanma gibi farklı tekniklerin öğretildiği programda, her mizaçtaki çocuğun doğuştan getirdiği karakter özellikleri de masaya yatırılarak doğru davranış modelleri gösteriliyor.

Programda, doğrulayıcı dil kullanmanın önemini vurgulayan Flow Coaching International Akademik Direktörü Talyaa Vardar “Aslında tüm çocuklar kendi getirdikleri özellikleri o kadar erkenden bize anlatmaya başlıyorlar. Dört aylık bir bebek bile karakter özellikleri hakkında bize ciddi ip uçları verebiliyor. İşte bu noktada farklı yaklaşımlar ve klasik olmayan bakış açılarıyla ebeveynlere çocuklarının ileride nasıl daha başarılı bireyler olabileceklerini anlatıyoruz” diyor.

Eğer siz de çocuğunuzla doğru iletişim kurmanın yollarını arıyorsanız, geç kalmış sayılmazsınız. Flow Coaching International Akademik Direktörü Talyaa Vardar tarafından verilecek olan Profesyonel Ebeveyn Koçluğu Eğitimi 6 Kasım’da başlayacak ve 3 gün sürecek.

💬 Need help?