Evet, yine yılın o zamanı. Birçoğumuz geride bıraktığımız yılı düşünüyor ve yeni yılın taze enerjisini kullanıyor, yeni bir başlangıç yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Yeni yıla umut tohumları ekmeye karar vererek başlamak istiyoruz. Koçluk ve terapi danışanlarımla konuşurken, yıllar içinde, çoğu kararın birkaç ay içinde unutulduğu ve iyimserliğin kaybolduğu sonucuna vardım. Bununla birlikte, kararlar yerine niyetler koyarsak, birkaç hafta içinde ivme ve başarı hissi yaşayabilme şansımız yüksektir, çünkü niyetleri belirlemenin arkasında tamamen farklı bir psikoloji vardır. Size bu konuda koçluk yapmama izin verin, çünkü bu gerçekten inandığım güçlü bir kavram. Niyetler ve kararlar arasındaki 5 büyük fark
 1. Niyetler, kararların aksine, daha geniştir ve kişiyi tümden benimser.
 2. Niyetler, varlığımızın zihinsel, ruhsal ve duygusal kısımlarını içerir ve kararlar daha çok kişinin yeni yıldan ne istediğinin bir listesidir.
 3. Niyet belirlemek, sizin için neyin önemli ve anlamlı olduğunu düşünmenize yardımcı olduğu için harika bir öz-farkındalık süreci olabilir.
 4. Niyetler aktif, kararlar pasiftir. Niyetim bu dediğinizde enerjinin aktivasyonu gerçekleşir ve bilinçaltınız sizin için çalışmaya başlar.
 5. Çözümler bir tür kontrol listeleridir, oysa niyetler bir alanda veya yaşamın birden fazla alanında gerçek dönüşümü ve olumlu değişimi hedefler.
Niyet Belirlemenize Yardımcı Olacak 8 Kendinize Koçluk Yapma Sorusu
 1. Niyetleri kararlardan farklı kılan şeyleri göz önünde bulundurarak, kendinize bu güçlü koçluk sorularını sorun ve cevaplarınızı günlüğe kaydedin:
 2. 2022'nin benim için en iyi sonucu ne olurdu?
 3. Bu sonuçlar benim için ne anlam ifade ediyor?
 4. Bu yılın sonunda nasıl hissetmek istiyorum?
 5. Fark yaratmak için neyi anlamam gerekiyor?
 6. İlerleme kaydetmek ve yönetmek için neleri geliştirmem gerekiyor?
 7. İlerleme kaydettiğimi nasıl anlarım?
 8. Başarı neye benzer?
Ne zaman ve nasıl başlayabilirim?