Talyaa Vardar, merkezi Torontoʼda bulunan uluslararası FLOW Coaching Institute kurucu ortağı ve merkez fakülte üyesi, Koç Üniversitesi Executive MBA Programları fakülte üyesi ve ISTUD Business Schoolʼun (İtalya) uluslararası fakülte üyesidir.

Şimdiye dek 4000 saatin üzerinde terapi, 5000 saatin üzerinde koçluk ve kendi bütünsel sentezleriyle dönüştürücü çalışmalar yapmış olan Talyaa, kendisini ‘hayat boyu öğrenen’ olarak tanımlamaktadır. Talyaa Vardar, ICF Uluslararası Koçluk Federasyonu MCC akreditasyonuna sahiptir.

ODTÜ Kamu Yönetimi’nin ardından, İstanbul- Vancouver arasında Pozitif Psikoloji ve İnsan Odaklı Terapi eğitimini tamamlamış, ardından İsviçre’de Sanat Terapisi ve Sistem Değişimi üzerine master yapmıştır. Eş zamanlı olarak Tibet’li bir ustadan biyoenerji terapileri öğrenmek üzere 3 yıl özel öğrencisi olmuş ve şifa üzerine yoğunlaşmıştır. Kaliforniya’da beyin ve yaratıcılık üzerine araştırmalar yapan bir enstitüde bir süre kaldıktan sonra Vancouver Sanat Terapisi Enstitüsü’ne bağlı olarak Psikolog ve Sanat Terapisti olarak çocuklarla, yerli topluluklarla ve kanserli hastalarla çalışmıştır. Vancouver’da yaşadığı dönemde, yerlilerle gerçekleştirdiği pozitif dönüşüm ve liderlik programları esnasında şamanlarla işbirliği yapmış ve onlardan doğayı, evreni dinlemeyi öğrenmiş, çalışmalarına sezgisel deneyleri de katarak bilinçaltına yoğunlaşmıştır.

Talyaa, “AKIŞ” kavramı ile de bu dönemde tanışmış ve Akış Oyunu kitabını yazarak, o günden bu yana dünyanın pek çok yerinden kişi ve kurumla AKIŞ deneyimi üzerinden mutluluk tanımı yapmaya cesaretlendirmektedir.